Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat nowy, używany do 1500zł jaki kupić?

26 Cze 2016 21:21 3234 8
  • Poziom 10  
    Witam!

Chciałbym kupić migomat do 1500zł.najlepiej używany
    Czy ktoś może doradzić co wybrać ? Chciałbym spawac różnego rodzaje blachy stalowe od cienkich do Max 6-8mm. Spawarka była by używana sporadycznie do drobnych prac w domu.

Czy ktoś ma na sprzedaż jakiś automat ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Ja mam mig'a 200A firmy ideal jak do tej pory fajnie się sprawuje budżetowe ale dobre. Proszę pamiętać o dodatkowym koszcie zakupu butli oraz reduktora.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Alu jak najbardziej i się nie grzeje ale ma trzy wady podwozie wydłuża dwukrotnie spawarkę( można poprawić ) , włącznik jest z tyłu co jest bardzo nie wygodne bo tam jest butla i go trochę zasłania, no i najgorsza 2 razy zdarzyło mi się w ciągu 1,5 roku pracy że wentylator nie wystartował ale po popchnięciu go trytytką wszystko jest w porządku nie jest to kłopotliwe dla mnie bo gdy stoi głośno bzyczy i od razu wiem a tak to wcale się nie grzeje ma dodatkowo MMA i ciągnie jak to inwerter malutko prądu. U mnie w okolicy jakość zasilania w gniazdku jest taka że czasem urządzenia z sinikami bez szczotkowymi nie startują a szczotkowe kręcą się wolno więc ten wentylator mógł się z tym zbiec po prostu. Grubości drutu 0.6-0.8-1.0 Jeśli potrzebuje pan rodzaje drutu gaz itp. to proszę napisać kiedyś to podam czym spawam

Dodano po 2 [minuty]:

A i wywala B25A przy załączeniu ale tylko automaty więc trzeba wziąć to pod uwagę przy C jest ok
  • Poziom 12  
    tecnomig200 IGBT MMA
    Powiem szczerze że ja spawam blachy około 4mm i z amperażem po wyżej połowy nie wchodzę bo topi więc myślę że z 6-8 też sobie spokojnie poradzi, ale przy tych 8 to bym jakieś przerwy robił (o ile to pełen przetop a nie spawanie powierzchniowe)