logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 2.8 B5 - Brak iskry,czyściłem przepływomierz i styki modułu zapłonowego

buko06 17 Cze 2014 17:10 5154 26
REKLAMA
  • #1 13716232
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Witam.

    Mam taki problem samochód chodził cały czas bardzo dobrze.
    Dzisiaj wziąłem się za wyczyszczenie przepływomierza jak i również za popsikanie specjalnym preparatem przewodów od modułu zapłonowego i od przepływomierza po tej czynności auto mi nie odpala. Nie ma Iskry czy przepływomierz może mieć jakiś wpływ na to ? Czy to raczej moduł zapłonowy ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 13716350
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Posty: 2975
    Pomógł: 148
    Ocena: 705
    Przepływomierz nie ma nic do tego, a sygnał z czujnika położenia wału korbowego jest?
  • #3 13716355
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    a da się sprawdzić nie podpinając pod komputer bo z silnikiem mi się nie łączy
  • REKLAMA
  • #4 13722268
    gawlo235
    Poziom 19  
    Posty: 383
    Pomógł: 14
    Ocena: 177
    Spróbuj to co psikałeś po wysokim napięciu ładnie powycierać do suchego bezyną ekstrakcyjną lub rozcięczalnikiem , kable ,cewki ogólnie całe w/n
  • #5 13723099
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    tak zrobie. Zamówiłem też moduł zapłonowy bo wydaje mi się ze będzie to jego wina bo przy nim były kable odpinane nigdzie więcej. Bo bez przepływomierza samochód palił normalnie.
  • #6 13723189
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 13723609
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Wszystko jest dobrze podłączone przewody nie są pourywane itd. zaczepy klikają.

    Jak sprawdzić czujnik halla? Miernikiem czy daje na moduł 12v? czy jakoś inaczej ?
    Przez komputer nie moge bo się nie łączy z silnikiem, oscyloskopu nie posiadam.
  • #8 13724796
    gawlo235
    Poziom 19  
    Posty: 383
    Pomógł: 14
    Ocena: 177
    Nie będę płakał ze wstydu. Przed "naprawkami" chodził normalnie , a po nie ma iskry ? Co robił ? Psikał preparatem i niby nic więcej nie robił przy W/N więc nie zaszkodzi powycierać ten niewiadomy płyn. Oczywiście nie widzę ani Ty nie widzisz auta bo może stało się coś innego?
  • #9 13724930
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    No a brak komunikacji z ecu to co?
  • REKLAMA
  • #10 13724969
    stetryczały tetryk
    Poziom 12  
    Posty: 52
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    Na to pytanie można odpowiedzieć znając minimum dwa fakty:
    Czym było diagnozowane.
    Kto pozamieniał kable we wtyczce (taki wiejski immo) ;)

    Jakoś nikt nie zapytał czym czyścił a znam takich, co psikają czym popadnie. Później się dziwią, że zżarte wtyczki albo izolacja się rozpadła. No i po co to robił, przecież ani słowa co się działo wcześniej z autem ;)
  • #11 13725399
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Psikałem specjalnym preparatem do styków jak i specjalnym preparatem do przepływomierza z wyższej półki.

    Z komputerem silnik nie łączył się od zakupu auta.

    Wziąłem się za czyszczenie tego ponieważ czasami ruszając tymi przewodami przygasał mi silnik ;) Poza tym silnik nie wkręcał mi się tak jak powinien na wysokie obroty przypuszczałem że skracany dolot nie działa albo odpowiedzialny jest za to przepływomierz.
    Bo wymieniłem świece na lepsze takie do gazu, przewody zapłonowe są nowe, auto wyregulowane u gazownika i to dobrego bo byłem u 3. I naprawde silnik zaczął idealnie pracować jedynym mankamentem było ze powyżej 5tyś obr nie dawał już sobie tak rady :) Myślałem że może szwankuje przepływomierz i dostaje za małą dawke powietrza. Dlatego się za to wziąłęm.
  • #12 13725634
    stetryczały tetryk
    Poziom 12  
    Posty: 52
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    buko06 napisał:

    Wziąłem się za czyszczenie tego ponieważ czasami ruszając tymi przewodami przygasał mi silnik ;)


    Przecież już Ci koledzy napisali o tym. Cała reszta opowieści nie wnosi niczego nowego :D
  • REKLAMA
  • #13 13725692
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 13725877
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki.

    Musze czekać do wtorku na Moduł zapłonowy.
    Sprawdziłem prąd do modułu dochodzi ale z niego juz nie wychodzi. Więc może on być przyczyną.
  • #15 13725942
    stetryczały tetryk
    Poziom 12  
    Posty: 52
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    Napisz ino jak to wszystko sprawdzałeś. Czym chcesz to diagnozować, co Ci się nie łączy. Jak sprawdzasz "prąd co dochodzi" a jak ten co ma niby "wychodzić". Przedryndaj lepiej te wtyki. No i się nie obrażaj, póki co to Ci mądrze radzą.
  • Pomocny post
    #16 13726184
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    buko06 napisał:
    powyżej 5tyś obr nie dawał już sobie tak rady Myślałem że może szwankuje przepływomierz i dostaje za małą dawke powietrza.


    To nie tak.

    ECU daje tyle paliwa w stosunku 1:16 ile MAF zmierzy powietrza, a jeśli się gubił powyżej 5 tyś obrotów, może wskazywać to na faktyczne problemy z zapłonem, i tym sposobem ubiłeś prawdopodobnie kulejący już moduł zapłonowy.

    Musiałbyś diodą sprawdzić czy moduł dostaje impulsy z ECU czy też aparatu zapłonowego.
  • #17 13743654
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Odświeżam temat.

    Wymieniłem moduł zapłonowy na identyczny to nic nie dało.

    Sprawdzaliśmy czujnik położenia wałka niby był uszkodzony został włożony sprawny i dalej samochód nie ma iskry.

    Sygnał na cewki jest ale dalej nie ma iskry ma ktoś jakiś pomysł ?
  • #18 13743702
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #19 13743767
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    samochód u mechaników i oni to tak diagnozuja... bede musiał do elektryka zaprowadzić jednak
  • #20 13756713
    CommonRail
    Poziom 27  
    Posty: 1071
    Pomógł: 72
    Ocena: 439
    gawlo235 napisał:
    Psikał preparatem i niby nic więcej nie robił przy W/N więc nie zaszkodzi powycierać ten niewiadomy płyn.

    Nie sądzisz, że płyn na bazie alkoholu sam wyparuje?
  • #21 13775389
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Mam pytanie udało mi się podłączyć auto pod kompa pokazało że uszkodzone 3 czujniki halla i oba położenia wału wałka. Czy jest możliwośc ze wszystkie padły na raz?
    samochód wcześniej normalnie chodził został zgaszony i potem juz nie odpalił.
    Podejrzewają też że mógł się przesunąć rozrząd czy po przesunięciu rozrządu iskra by była tylko ze w innym miejscu czy nie było by wcale ? Czy czujnik halla może mieć wpływ na te 2 pozostałe ?
    Próbuje coś ustalić żeby nie wymieniać wszystkiego pokolei...
  • Pomocny post
    #22 13775751
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Czujnik halla zawsze pokaże jak silnik zgaszony.
  • #23 13778654
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    samochód naprawiony. Przyczyną były oba czujniki położenia wału wałka. Halla był sprawny.Dziękuje wszystkim za pomoc.
  • #24 13782617
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Witam.
    Samochodem zrobiłem 60km w ciągu 2dni odpalany był 20 razy i wszystko bylo ok. Dziś podczas jazdy nim szarpnęło przejechał metr dalej, znowu szarpnęło i zgasł. Potem odpalił strzelił 2 razy i zgasł. Dłużej zaczął kręcić nie odpalał po chwili odpalił i to samo. Na gazie i benzynie tak samo. Jak już odpalił to dziwnie reagował obrotomierz gwałtownie wskoczył np na 3tyś obrotów a za sekunde wskazywał 0. kręci kreci odpali strzeli i zgaśnie dwa razy udało mi się go odpalić pochodził minute na obrotach i zgasł. W aucie wymieniony był czujnik halla wstawiony używany od 2.6 i wymieniany był czujnik położenia wału wałka też używany do 2.8. Co może być przyczyną halla? Czy może ten wału wałka albo może co innego ?
  • #25 13783060
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #26 13783186
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Wymieniany był czujnik G28 i G40.
  • #27 13787698
    buko06
    Poziom 20  
    Posty: 473
    Pomógł: 23
    Ocena: 27
    Samochód naprawiony. Mechanicy tak zamotnowali czujnik G28 ze przewód się stopił od temp. silnika ;)Czujnik wymieniony samochód jeździ jak powinien. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Audi A4 2.8 B5 zgłosił problem z brakiem iskry po czyszczeniu przepływomierza i styków modułu zapłonowego. W odpowiedziach zasugerowano, że problem może leżeć w czujniku położenia wału korbowego lub w samym module zapłonowym. Użytkownik wymienił moduł zapłonowy, ale problem nie ustąpił. Po dalszej diagnostyce stwierdzono uszkodzenie czujników Halla oraz czujników położenia wału i wałka. Po ich wymianie samochód zaczął działać prawidłowo. Użytkownik podkreślił, że czyszczenie przewodów i styków nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a brak komunikacji z ECU był również problemem.
REKLAMA