Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Brother DCP-145C - Czyszczenie g這wicy - wydruki tylko na papierze b造szcz帷ym

17 Cze 2014 18:20 8514 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.

Urz康zenie to Brother DCP-145C.
    Problemem jest brak wydruku w czerni, co jednoznaczne by這 dla mnie z zatorem kanalik闚 i samej g這wicy. Nie odwa篡貫m si demonta簑 g這wicy, jedynie zakupi貫m kadrid czyszczacy.

Wykona貫m kilkakrotne czyszczenie z menu urz康zenia. Kilkakrotne pr鏏y kopiowania wraz z zamontowanym czyszcz帷ym kadrid瞠m. Nast瘼nie zamiana na kadrid z atramentem czarnym i na nim kilkakrotne czyszczenie i pr鏏ne wydruki.

Nic to nie pomog這. Na wydrukach testowych czarny kolor nie ukazuje si, jednak bawi帷 si wpad貫m na pomys wybrania w menu papieru b造szcz帷ego i na tej opcji czarny wydruk odezwa si podczas kserowania. Kilkakrotnie "katowa貫m" urz康zenie na tym trybie papieru b造szcz帷ego z nadziej, 瞠 na trybie papieru zwyk貫go wko鎍u co si pojawi. Niestety nic.

Jak na razie b璠 pr鏏owa serii wydruk闚, mo瞠 co si odetka i wydruk nast徙i w trybie zwyk貫go papieru.

Czy kto z Was jest w stanie da mi jakie wskaz闚ki, albo podzieli si do鈍iadczeniem w podobnym problemie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Przypuszczam, 瞠 na papierze b造szcz帷ym czarny mo瞠 by sk豉dany z kolor闚 i dlatego magicznie si pojawi, a z czarn dysz mo瞠 to nie mie za wiele wsp鏊nego.

Za豉duj do drukarki kartrid czyszcz帷y, a sam g這wic zaparkuj na papierowym r璚zniku nas帷zonym p造nem czyszcz帷ym. Da si to zrobi wy陰czaj帷 drukar w trakcie drukowania, wtedy g這wica b璠zie w 鈔odku da豉 si przesuwa. Co jaki czas zmieniaj ten nas帷zony papier, po jakim czasie mo積a spr鏏owa kilkukrotnego czyszczenia.
    Jak ju g這wica zacznie drukowa chocia par czarnych kropek, mo積a na przemian robi czyszczenie i ksero ca貫j czarnej kartki w najlepszej jako軼i, ustawiaj帷 przy tym tryb foto. Jak g這wica nie jest przyschni皻a na amen albo uszkodzona, powinno po jakim czasie pu軼i.
    Warto te zobaczy, czy w kt鏎ym miejscu po podniesieniu klapy nie b璠zie wida w篹yk闚 id帷ych do g這wicy. Je郵i s widoczne, zwr鵵 uwag, czy czarny nie jest pusty.
  • Poziom 8  
    Dzi瘯uj kolego za powy窺ze rady. Twoja teoria na temat koloru czarnego na trybie papieru b造szcz帷ego mo瞠 by s逝szna. By mo瞠 to Y, C i M odpowiadaj w trybie tego papieru za kolor czarny.

Jutro postaram si potraktowa g這wic od spodu r璚znikiem nas帷zonym w p造nie czyszcz帷y. Mo瞠 co to ruszy...
  • Poziom 23  
    Kup sobie jeszcze sam p造n czyszcz帷y 鄴速y albo r騜owy (nie wiem kto jest producentem ani co to jest, zawsze kupuj po kolorze) i wykonaj we w豉snym zakresie kartid czyszcz帷y, wykorzystuj帷 jaki pusty i strzykawk.
    Ja tak robi od d逝窺zego czasu, z racji wykonywanej pracy walczy貫m z r騜nymi Brotherami ju kilkadziesi徠 razy i jeszcze 瘸dnego nie uszkodzi p造n czyszcz帷y, a skuteczno嗆 przetykania na razie 100% (nie licz帷 jednej drukarki z uszkodzon mechanicznie g這wic).