logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Hydrofor załącza się za często, nawet przy wlaniu 0,5l wody

barneliusz 21 Cze 2014 14:42 4041 2
REKLAMA
  • #1 13727436
    barneliusz
    Poziom 8  
    Posty: 7
    Witam
    Od pewnego czasu mam problem z hydroforem, gdyż załącza się bardzo często. Wystarczy wylać ok. 0,5-1 litr wody i się uruchamia na jakieś 3 sekundy. Bardzo proszę o doradzenie mi co z tym zrobić.
    Posiadam taki model hydroforu: http://allegro.pl/100l-hydrofor-pompa-jy-1000-omnigenajy1000-aj50-60-i4313315333.html
    Za pomoc z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 13727530
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Posty: 21595
    Pomógł: 2511
    Ocena: 2795
    Brak poduszki powietrznej albo (mnej prawdopodobne) uszkodzenie wyłącznika ciśnieniowego. Odpowiedź da obserwacja manometru, przy zaniku poduszki manometr ukazuje duży skok cisnienia w trakcie pracy pompy.
    Odnośnie uzupełnienia powietrza w poduszce poczytaj w instrukcji - http://www.omnigena.pl/obrazki/File/Instrukcj...oforu%2520ze%2520zbiornikiem%252024%2520L.pdf - a jeśli gumowy worek dziurawy to trzeba go wymienić...
  • #3 13728665
    piracik
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4060
    Pomógł: 557
    Ocena: 1976
    Wyłącz pompę, odkręć kran i pompuj powietrze do około 1 bar.
    Jeżeli ciśnienie załączania jest dużo wyższe to więcej. Około 0,5 Bar mniej niż ciśnienie załączania.
    Pompuj aż uzyskasz właściwe ciśnienie powietrza, a woda z kranu już nie będzie lecieć.
    Sprawdź czy ciśnienie będzie się utrzymywać. 3 min testu powinno wystarczyć.

    Włącz pompę i ciesz się prawidłową pracą :D
REKLAMA