logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Seat Ibiza 1.9 tdi 2008 6j - Elektryczna szyba nie działa

radek0008 25 Cze 2014 20:06 15330 15
REKLAMA
  • #1 13741528
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Witam wszystkich, od paru dni mam problem z zamknięciem szyby od strony kierowcy. Po naciśnięciu przycisku szyba opuszcza się dosłownie 3 cm i dalej zatrzymuje się, po ponownym przyciśnięciu robi się tak samo. To samo dzieje się podczas zamykania. Tak samo dzieje się podczas zamykania pilotem. Reszta szyb reaguje normalnie. Jakie mogą być przyczyny? Moduł komfortu daje znać o sobie.
  • REKLAMA
  • #2 13741761
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10481
    Pomógł: 941
    Ocena: 3405
    Jak dobrze pamietam to tam jest przekaźnik przeciążeniowy i dlatego tak jest albo masz za duże obciążenie coś gdzieś blokuje szybe albo właśnie ten przekaźnik się uszkodził.
  • #3 13741868
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Małe pytanie piotrekwoj1, ten przekaźnik przeciążeniowy znajduje się w drzwiach?
  • REKLAMA
  • #4 13742553
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10481
    Pomógł: 941
    Ocena: 3405
    Sądzę ze on będzie zespolony w sterowniku drzwi. Sorki za małe wprowadzenie w błąd z tym przekaźnikiem ale dopiero teraz zerknąłem na rok auta.
  • REKLAMA
  • #5 13832960
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Witam, ktoś coś jeszcze doradzi, brak rozwiązania.
  • #6 13833584
    piotrekwoj1
    Poziom 43  
    Posty: 10481
    Pomógł: 941
    Ocena: 3405
    Sprawdź czy masz czyste prowadnice od szyby, kolego nikt już nic nie doda dopóki nie sprawdzisz tego co napisałem wyżej. Rozeberałeś i sprawdziłeś cokolwieg ?
  • #7 14597904
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Prowadnice czyste do szyby.
  • #8 14598001
    noszczyk24
    Poziom 14  
    Posty: 229
    Pomógł: 9
    Ocena: 68
    Spróbuj odłączyć mechanizm podnoszenia szyby od samej szyby. Sprawdź, czy wtedy będzie się problem powtarzał.
  • REKLAMA
  • #9 14598524
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Tak odłączyłem i nic się nie zmieniło prawdopodobnie elektronika silnika padła, nie wiem. Seat Ibiza 1.9 tdi 2008 6j - Elektryczna szyba nie działa
  • #10 14598631
    damdam

    Poziom 34  
    Posty: 2299
    Pomógł: 274
    Ocena: 947
    czyli pracuje skokowo,ale możesz całkowicie zamknąć i otworzyć ?
    Konto firmowe:
    ACME Damian Michalski
    Boczna 3a, Żory, 44-240 | Tel.: +48XXXXXXXXX (Pokaż)
  • #11 14598833
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Tak właśnie, tylko jest jedno ale, po 3-4 kliknięciach przestaje działać . Dopiero po upływie 2-5 minut można zamykać lub otwierać dalej, 3-4 kliknięć itd. to właśnie najbardziej irytuje.
  • #12 14598838
    Teodor85
    Poziom 20  
    Posty: 341
    Pomógł: 27
    Ocena: 127
    Spróbuj szybie pomagać rękami i zobacz czy będzie się dalej przesuwać.
  • #13 14599027
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Czy ktoś mi może powiedzieć ze przyczyna leży w silniku szyby to zamówię nowy. Gorzej jak przyczyna będzie tkwić w czymś innym np. komputerze. (Pomoc ręką nic nie daje.)
  • #14 14599046
    damdam

    Poziom 34  
    Posty: 2299
    Pomógł: 274
    Ocena: 947
    weź amperomierz i sprawdź jaki prąd płynie w gałęzi silnika.
    Konto firmowe:
    ACME Damian Michalski
    Boczna 3a, Żory, 44-240 | Tel.: +48XXXXXXXXX (Pokaż)
  • #15 14599725
    Ciurejka
    Poziom 14  
    Posty: 50
    Pomógł: 4
    Ocena: 28
    Nie wiem dokładnie jak jest w Ibizie, ale np Renault Megane 2, Ford mondeo mk3 należy "nauczyć" sterownik skrajnych położeń szyby. Robi sie to przez dłuższe przyczymanie przycisku (kilka sek.) jak juz szyba znajdzie się w skrajnym położeniu. Objawy wyglądaja identycznie.
  • #16 14640846
    radek0008
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Ocena: 27
    Witam, pomogła wymiana silnika z elektroniką na nowe.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z elektryczną szybą w Seacie Ibiza 1.9 TDI z 2008 roku, która opuszcza się tylko na 3 cm i zatrzymuje się, zarówno przy użyciu przycisku, jak i pilota. Inni uczestnicy dyskusji sugerują różne przyczyny, takie jak uszkodzony przekaźnik przeciążeniowy, zanieczyszczone prowadnice szyby, czy problemy z mechanizmem podnoszenia. Po odłączeniu mechanizmu problem nadal występuje, co sugeruje awarię elektroniki silnika. Użytkownik rozważa wymianę silnika z elektroniką, co ostatecznie okazuje się skutecznym rozwiązaniem.
REKLAMA