Witajcie. Mam problem z Pentaxem K200D.
Na każdym zdjęciu, w tym samym miejscu widać zielona linię. Ma grubości chyba 1 pixela. jest zawsze, niezależnie od parametrów zdjęcia. Tylko jak zrobię zdjęcie z zamkniętym dekielkiem to jej nie ma. Nie jest to też wina obiektywu.
Co to może być i gdzie to mogę naprawić? Czytałem w internecie o rożnych serwisach, ale im więcej czytałem tym bardziej martwię się, że nie mam gdzie dać aparatu do naprawy.
Na przykładowym zdjęciu kreska jest pionowo z prawej strony fioletowej ściany i na szklanej ramce kominka.
Na każdym zdjęciu, w tym samym miejscu widać zielona linię. Ma grubości chyba 1 pixela. jest zawsze, niezależnie od parametrów zdjęcia. Tylko jak zrobię zdjęcie z zamkniętym dekielkiem to jej nie ma. Nie jest to też wina obiektywu.
Co to może być i gdzie to mogę naprawić? Czytałem w internecie o rożnych serwisach, ale im więcej czytałem tym bardziej martwię się, że nie mam gdzie dać aparatu do naprawy.
Na przykładowym zdjęciu kreska jest pionowo z prawej strony fioletowej ściany i na szklanej ramce kominka.