Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia 1.9 tdi 2002r - kontrolka, klekotanie silnika, brak mocy

jumbo7082 28 Cze 2014 20:02 23223 2
  • #1 28 Cze 2014 20:02
    jumbo7082
    Poziom 2  

Witam mam poważny problem ponieważ zostawiłem na tydzień moja skode na parkingu i wczoraj wsiadam i pojawiła się pomarańczowa kontrolka (trójkąt z wykrzyknikiem w kółku zakończony strzałką tak jak kontrolka ASR) próbowałem ją wyłączyć przyciskiem ASR ale to nic nie dało, do tego silnik mi klekocze jak traktor gdy dodam gazu i brakuje mocy(przyśpieszenia wogóle nie ma tak jakby turbo nie działało) do tej pory przed zostawieniem wszystko działało jak należy. proszę o pomoc. Aha w między czasie zmieniłem bezpiecznik od tab. rejestracyjnych bo myślałem że mi się spalił ale to nie był to.

0 2
  • #3 29 Cze 2014 00:40
    domex32
    Moderator na urlopie...

Jaki silnik? Jak na PD to:

na 99.9% problem leży w kostkach od pompo wtryskiwaczy w głowicy lub wiązce silnika, lub

uszkodzenie samego pompowtryskiwacza, po podłączeniu pod "komputer" wystkoczy błąd "Zawór pompowtryskiwacza cylinder "X" przerwa w obwodzie lub granica regulacji przekroczona.

Na początek trzeba podkręcić plastikowy dekiel głowicy i poprawić połączenia kostek pompowtryskwiaczy przez ich dociśniecie, problem powinien ustąpić.

3