Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWC-UD121DC - Wywala różnicówkę

29 Cze 2014 20:18 2148 9
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam mały problem z praleczką Daewoo DWC-UD121DC. Podłączona pod różnicówkę co jakiś czas wywala bezpiecznik.
    Podłączona normalnie bez zabezpieczenia różnicowego chodzi bez zarzutów.
    Ma ten model jakiś typowy problem. Jeszcze jej nie rozbierałem, ale zastanawiam się nad grzałką ewentualnie nad uzwojeniami direct drive które podobno się nadpalają

Proszę o wasze sugestie

PS - pralka ma już 5 lat
  • Poziom 14  
    Na grzałce może być upływ prądu do masy
  • Poziom 15  
    Witam
    Rozebrałem to cudo. I muszę przyznać, że robi w środku wrażenie :)

Przetestowałem ją troszeczkę.
    Przy programach o niskiej temperaturze nie dzieje się nic. Przy normalnym praniu wywala, więc pewnie wychodzi na to że jednak grzałka.

Wiecie może jaki model grzałki jest w tej pralce i gdzie go można zakupić?
  • Poziom 14  
    Ja kupiłem grzałkę na allegro,albo w sklepie z pralkami zamówią ci .
  • Poziom 14  
    Przed kupnem nowej sprawdz czy czasami sie nie leje gdzieś woda i nie moczy grzałki .
    Ja kiedyś tak miałem ze fartuch przy dużych obrotach przepuszczał wodę i ona zalewała grzałkę .Warto to sprawdzić przed kupnem grzałki .Woda morze moczyć rożne elementy w pralce które później mogą dać taki efekt jak u ciebie .
  • Poziom 15  
    Zamówiłem na allegro. Moja po wyciągnięciu okazała się czarna przy wygięciu, więc wskazuje na to że jednak ona padła.
    Po wymianie napiszę jaki efekt :)
    Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    siwusek napisał:
    Ja kiedyś tak miałem ze fartuch przy dużych obrotach przepuszczał wodę i ona zalewała grzałkę

Co ma piernik do wiatraka gdzie fartuch, a gdzie grzałka? Kolega chyba pomylił pralki :(
  • Poziom 14  
    siwusek napisał:
    Przed kupnem nowej sprawdz czy czasami sie nie leje gdzieś woda i nie moczy grzałki .
    To moja dorada chyba nie jest zła ?

Dodano po 4 [minuty]:

Ja kiedyś tak miałem ze fartuch przy dużych obrotach przepuszczał wodę i ona zalewała grzałkę .Warto to sprawdzić przed kupnem grzałki .Woda morze moczyć rożne elementy w pralce które później mogą dać taki efekt jak u ciebie .

Tu napisałem co woda mi robiła ..

• Specjalista AGD
    siwusek napisał:
    Tu napisałem co woda mi robiła ..

Może i coś Ci narobiła, ale na pewno nie w tym modelu pralki, woda z wycieku z fartucha poleciała na grzałkę.
  • Poziom 15  
    Jak już pisałem. Pralka po wymianie grzałki działa bez zarzutu. Bez problemu dopasujecie grzałkę indesitu za 30-50 zł.
    temat zamykam