Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha CDX-E400 - Odtwarzacz CD Yamaha E400 słabo świeci wyświetlacz

01 Lip 2014 17:59 3480 30
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z odtwarzaczem CD od zestawu Yamaha PianoCraft model CDX-E400. Mianowicie strasznie słabo świeci wyświetlacz w wyżej wymienionym odtwarzaczu. Praktycznie nic nie widać na nim, myślałem że może jest włączona funkcja Dimmer ale nie ma tego w tym modelu. Co może być przyczyna takiego objawu, może ktoś się już z tym spotkał?? Pozdrawiam i czekam na pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Może jakaś podpowiedź którą częścią się zająć, które rezystory/kondensatory odpowiadają za zasilanie wyświetlacza?? Miernikiem dysponuję i mogę zrobić pomiary, ale aż tak dużego pojęcia nie mam:). Napisałem post bo być może ktoś miał już ten sam problem i wie co/kto jest winowajcą takiego objawu:))
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Do Pana Dj-MatyAS, schemat jest już załączony wyżej. Proszę o pomoc które kondensatory pomierzyć??
  • Poziom 12  
    FL1 i FL2 napięcie względem masy -23,4V, podczas odtwarzania płyty napięcie to wynosi -23,2V
  • Poziom 34  
    Masz na schemacie jakie powinny być napięcia. Podstaw kondensatory elektrolityczne.
  • Poziom 39  
    Sprostuję przedmówców odnośnie napięcia Vkk stosowanego w VFD - jest to jak sam znak ujemny mówi napięcie katodowe
  • Poziom 39  
    No już nie grzebiemy w "lampowcach" to i się człowiek myli ;)
  • Poziom 12  
    Po wymianie kondensatorów C43 i C45 napięcie takie samo czyli -23,2V. Koło tych kondensatorów (dokładnie koło C45) jest jeszcze jakaś dioda D13 - może z nią coś nie tak??:)
  • Poziom 39  
    C43,45 nie mają wpływu.Przede wszystkim C42 w takich przypadkach traci C :)
  • Poziom 12  
    Tzn tak ten wyświetlacz świeci, teraz jak jest ciemniej widać jego pracę trochę lepiej (ale jest dużo gorzej niż w amplitunerze od tego zestawu), być może po wymianie któregoś kondensatora coś się poprawiło?? Ale z tego co jeszcze zauważyłem to delikatnie przebija funkcja pauza i jeszcze chyba jakieś kreski od poziomu głośności "level" nad funkcją Play, i przy zmianie utworów znika to a jak już idzie czas utworu to delikatnie to widać. Druga sprawa jakby tak minimalnie, nierównomiernie całość świeciła - ca może wyświetlacz jest tak już wypalony???
    Odnośnie pomiaru 4V - zabrzmi pytanie głupio ale na których nóżkach to mierzyć i czy względem masy?? Nie chce czegoś uszkodzić bardziej:)

Dodano po 25 [minuty]:

O ile dobrze zrobiłem pomiar to napięcie pomiędzy skrajnymi nogami wynosi 03,2 - 03,3V~
  • Poziom 12  
    No będzie to raczej 3,3V bo miernik mi przecinek pokazuje dopiero za 03,3V. Odnośnie tego Q10 znowu głupie pytanie:), mierzyć to względem masy??
  • Poziom 12  
    Na Q10 na każdej nóżce względem masy mam 0V, także chyba coś nie tak??
  • Poziom 12  
    Hmm i cisza? Co jest przyczyną że brak jest napięć na Q10?? Do wymiany?? Czy może coś w pobliżu??
  • Poziom 12  
    No mierze raczej dobrze, i nie mam tam napięcia na żadnej nóżce. Czyżby było to niemożliwe??
  • Poziom 34  
    tomcio1199 napisał:
    No mierze raczej dobrze

Raczej źle.
  • Poziom 12  
    No przepraszam, prawda mierzyłem źle - tzn musiałem nie mieć dobrej masy. Zrobiłem teraz pomiary jeszcze raz i podczas odtwarzania płyty mam takie napięcia: pierwsza nóżka -28,4V, środkowa -33,3V i trzecia -29V, a jak zatrzymam płytę to mam kolejno: -28,7V, -35,8V, -29,3V.
  • Poziom 12  
    No to pewnie koszt nieopłacalny w naprawie?? Bo taki odtwarzacz z tego co się rozejrzałem po allegro można kupić za 120zł
  • Poziom 39  
    Czy C42 został sprawdzony ?
    Jeśli wszystko w obwodzie zasilania VFD jest poprawne to ewidentnie sama tuba VFD jest wypalona - widocznie ten segment wieży bywał najczęściej użytkowany lub miał najmniej wytrzymały wyświetlacz i stąd taki efekt. Bywa tak często w zestawach że tylko jedna tuba VFD nosi ślady wyeksploatowania i bez nowej nic nie wskórasz .
  • Poziom 12  
    Postaram się wyrwać gdzieś tanio drugi taki odtwarzacz CD, wówczas podmienię sam panel przedni z ciekawości żeby zobaczyć czy to aby na pewno wina samego wyświetlacza. Odezwę się jak będę już coś wiedział. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Cały czas szukam w okazyjnej cenie takiego odtwarzacza, jak tylko trafi w moje ręce zrobię podmiankę i dam znać czego to wina?
    Pozdrawiam