Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo II - Citroen Berlingo II benz. brak świateł mijania

osliczka 01 Jul 2014 20:28 14439 6
 • #1
  osliczka
  Level 14  
  Witam, mam kłopot z Citroenem Berlingo II 2005r. silnik benzyna.
  Znikły światła mijania. Kontrolka na desce zapala się prawidłowo. Światła postojowe i długie są ok.
  Sprawdzone wszystkie bezpieczniki w BSI w samochodzie i BSM pod maską.
  Rozebrałem BSI, nigdzie nie widać popalonych styków w kostkach, na pinach,
  żadnych widocznych przepaleń, luźnych połączeń, zimnych lutów.
  Po podłączeniu do diagnostyki Autocom pokazuje prawidłowo wszystkie stany z manetek w COM'ie na kierownicy.
  Bardzo proszę o pomysły co jeszcze mogę sprawdzić. Z tego co udało mi się sprawdzić w tym modelu całe sterowanie światłami zewnętrznymi idzie bezpośrednio z BSI z całkowitym pominięciem BSM. Nie jestem tego w 100% pewien bo źródła podają różnie. Teoretycznie pownien iść sygnał po CAN do BSM bo tak jest w większości tych aut. W każdym razie po całkowitym rozpięciu BSM światła mijania nie znikają. Czy ktoś mógłby podać czy zasilanie na lampy idzie bezpośrednio z BSI i z których PIN'ów której wtyczki? Wydaje mi się, że będzie to zielona wtyczka. bardzo proszę o podpowiedzi dla rozwiązania problemu.
 • #3
  osliczka
  Level 14  
  wg instrukcji francuskiej wychodzi jednak, że mimo wszystko niezależnie od silnika bezpieczniki od świateł mijania są w BSM, a od świateł pozycyjnych w BSI. Czy zatem sugerujesz dłubanie w BSM i zostawienie w spokoju BSI?
 • #4
  ladamaniac
  Level 39  
  Tak, wziąłbym miernik i dzwonił od bezpieczników świateł mijania po płytce. Powinieneś dojść do przekaźnika, sprawdzasz, czy masz na nim napięcie i czy jest zasterowywany. Przy sprawdzaniu płytki wyjmujesz wszystkie bezpieczniki i wtyczki, żeby obwód sie nie zamykał gdzieś naokoło np. przez wspólne zasilanie.
 • #5
  osliczka
  Level 14  
  wyjąłem na wierzch płytkę BSM. Wygląda bardzo zdrowo, żadnych podejrzanych ścieżek, skruszeń połączeń. Niestety na bezpiecznikach nr 3 i 4 które wg instrukcji odpowiadają za światła mijania nie pojawia się napięcie. Przynajmniej + bo masy nie sprawdzałem. Czy może ktoś mógłby podrzucić z którego złącza na płytce BSM zasilane są bezpośrednio lampy i które to przewody, albo który przekaźnik na płytce BSm jest odpowiedzialny za włączenie świateł mijania?
 • #7
  osliczka
  Level 14  
  BSM podmienione i działa