Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Code::Blocks - Konfiguracja z AVR pod Linux Ubuntu

martint 06 Lip 2014 12:27 1587 2
  • #1 06 Lip 2014 12:27
    martint
    Poziom 8  

Witam serdecznie forumowiczów. Zabierałem się od dłuższego czasu za 'poważniejsze' programowanie mikrokontrolerów no i nareszcie przyszedł ten czas. Wybór padł oczywiście na AVRy jako najpopularniejsze, tanie i powszechnie dostępne.

Na laptopie używam sobie systemu Linux Ubuntu 13.10 (na dniach będę aktualizował do 14.04 albo w ogóle zrobię format i zainstaluję go od nowa bo po ponad 3 latach użytkowania nieco mu namieszałem ... ) i mam zainstalowany Code::Blocks w wersji 12.11 . Na podstawie tego artykułu jednego z użytkowników forum zainstalowałem wszystkie podane pakiety, utworzyłem projekt testowy ale podczas kompilacji wyskakiwał błąd. Doinstalowałem pakiet srec_cat i problem zniknął ale teraz pojawił się następny. Program nie kończy kompilacji, pojawiają się błędy :

Code:

-------------- Build: Release in test3 (compiler: GNU AVR GCC Compiler)---------------

avr-gcc -Wall -mmcu=atmega32 -DF_CPU=16000000UL  -Os    -I/usr/include  -c main.c -o obj/Release/main.o
    avr-g++ -L/usr/lib  -o bin/Release/test3.elf obj/Release/main.o   -mmcu=atmega32 -Wl,-Map=bin/Release/test3.map,--cref 
    Output size is 3,73 KB
    Running project post-build steps
    avr-objdump -h -S bin/Release/test3.elf > bin/Release/test3.lss
    avr-objcopy -R .eeprom -R .fuse -R .lock -R .signature -O ihex bin/Release/test3.elf bin/Release/test3.hex
    avr-objcopy --no-change-warnings -j .eeprom --change-section-lma .eeprom=0 -O ihex bin/Release/test3.elf bin/Release/test3.eep
    avr-objcopy --no-change-warnings -j .lock --change-section-lma .lock=0 -O ihex bin/Release/test3.elf bin/Release/test3.lock
    avr-objcopy --no-change-warnings -j .signature --change-section-lma .signature=0 -O ihex bin/Release/test3.elf bin/Release/test3.sig
    avr-objcopy --no-change-warnings -j .fuse --change-section-lma .fuse=0 -O ihex bin/Release/test3.elf bin/Release/test3.fuse
    srec_cat bin/Release/test3.fuse -Intel -crop 0x00 0x01 -offset  0x00 -O bin/Release/test3.lfs -Intel

[b]srec_cat: bin/Release/test3.fuse: 1: file contains no data

Process terminated with status 1 (0 minutes, 0 seconds)
    0 errors, 0 warnings (0 minutes, 0 seconds)[/b]

jak wspomniałem - program się nie kompiluje i nie tworzy plików .hex ani żadnych innych. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Chciałbym prosić Was o pomoc, gdyż przywiązałem się do Code::Blocks (pisałem aplikacje desktopowe w C i C++). Szukałem w internecie rozwiązania swojego problemu, ale jedyne na co natrafiłem to właśnie że muszę zainstalować pakiet srec_cat co zrobiłem, rozwiązania dalszych problemów szukałem bezskutecznie...

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu i pomoc,

pozdrawiam !

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2014 14:58
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Lip 2014 22:40
    martint
    Poziom 8  

niedopatrzenie ... użytkownik albertb nakierował mnie poprawnie, pliki oczywiście się pokazują. Temat wyczerpany

0