Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka JL43T1 - Nie zbiera trawy

11111olo 14 Jul 2014 14:52 33264 13
    11111olo
    Level 42  
    Witam

Kosiarka jest na silniku Briggs & Stratton seria 450. Jeśli chodzi o pracę kosiarki też mam kilka zastrzeżeń ale to idzie przeżyć. Najgorsze jest to że ma problem ze zbieraniem trawy. Po prostu po chwili zapycha się wylot i tyle. Wyrzuca trawę z prawej strony albo zostaje ładny pasek z trawy ;)

Zrobiłem test. Zdjąłem kosz i podniosłem klapkę. Po chwili wylot jest zapchany.
    Czemu tak się dzieje?
    kingston350
    Level 9  
    Sprawdzałeś nóż? On musi mieć wygięte takie "skrzydełka" czy jak to nazwać.
    11111olo
    Level 42  
    Szczególnie mu się nie przyglądałem bo jak to prawie nowa kosiarka (kupiona na wiosnę) to powinno być ok.
    Te Skrzydełka mają być w którą stronę wygięte?

Pokosiłem dziś przed godziną i sprawdziłem nóż. Jest przykręcony właściwie oraz skrzydełka są wygięte w górę. Dla mnie to jakaś porażka bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Co jeszcze wpływa na zbieranie trawy do kosza?
    kristofss
    Level 12  
    Witam, ja tez miałem Hondę ktora nie zbierała trawy i się dusiła przez to.Nie mogłem sie nadziwić ,że taki sprzęt jest taki kiepski.Okazało sie ,że nóż miał właśnie za mało podgięte skrzydła.Wygiąłem palnikiem i teraz tak dobija kosz,że nie mogę wysypać nie raz:) Czasami przyczyną jest zbyt szczelny kosz,skoro bez kosza to samo to raczej nóż kiepski(może do mulczowania założony) Pozdrawiam
    bezrobol
    Level 9  
    Jest kilka przyczyn.
    1. Już wymieniona(za mało podgięte łopatki)
    2. Gdy nóż jest tępy, trawa ma większy kontakt z ostrzem i zamiast być unoszona przez wiry powietrza jest wypychana siłą odśrodkową i przykleja się do obudowy.
    3. Do niedoczyszczonej wewnętrznej strony obudowy łatwiej przykleja się świeża trawa i tworzy kolejną warstwę przyschniętej skorupy, która utrudnia swobodne przemieszczanie się trawy z pod noża do koszyka.
    4. Gdy kosi się mokrą trawę jest większa tendencja do zaklejania się przelotu z korpusu do koszyka, a im większa wilgotność tym mniejsza sypkość skoszonej trawy.
    5. Zanieczyszczona siatka koszyka uniemożliwia swobodny przepływ powietrza. Wolniej przemieszczające się powietrze ma mniejszą nośność i nie zabiera ze sobą trawy.
    6. Zbyt wolne obroty noża, który jest jednocześnie śmigłem ma również wpływ na prędkość powietrza, które transportuje trawę.

Twój problem może być również sumą tych czynników.
    Banan do bananna i jest kaszanna:)
    Harley883
    Level 14  
    Jak jest wysoka trawa i kosi się ją " raz na miesiąc" a kosiarka ma wąski wylot to niema siły aby się nie zapychała.Kosząc trawę systematycznie w zależności od warunków atmosferycznych ,tak aby trawa nie przerosła na pewno tego nie będzie i kosiarka będzie miała lżejsze życie.
    11111olo
    Level 42  
    bezrobol wrote:
    Jest kilka przyczyn.
    1. Już wymieniona(za mało podgięte łopatki)
    2. Gdy nóż jest tępy, trawa ma większy kontakt z ostrzem i zamiast być unoszona przez wiry powietrza jest wypychana siłą odśrodkową i przykleja się do obudowy.
    3. Do niedoczyszczonej wewnętrznej strony obudowy łatwiej przykleja się świeża trawa i tworzy kolejną warstwę przyschniętej skorupy, która utrudnia swobodne przemieszczanie się trawy z pod noża do koszyka.
    4. Gdy kosi się mokrą trawę jest większa tendencja do zaklejania się przelotu z korpusu do koszyka, a im większa wilgotność tym mniejsza sypkość skoszonej trawy.
    5. Zanieczyszczona siatka koszyka uniemożliwia swobodny przepływ powietrza. Wolniej przemieszczające się powietrze ma mniejszą nośność i nie zabiera ze sobą trawy.
    6. Zbyt wolne obroty noża, który jest jednocześnie śmigłem ma również wpływ na prędkość powietrza, które transportuje trawę.

Twój problem może być również sumą tych czynników.
    Banan do bananna i jest kaszanna:)

1. To praktycznie nowa kosiarka. Przepracowała z 15h. Nóż nie jest uszkodzony mechanicznie więc powinno być ok.
    2. Noża nie ostrzyłem bo jest prawie nowy.
    3. Wyczyściłem wnętrze ale to nic nie zmienia. Już przy pierwszym koszeniu tak było więc to nie to.
    4. Jak przez kilka dni świeci tylko słońce to chyba trawa jest wystarczająco sucha ;)
    5. Fabrycznie kosz miał prawie wszystkie ścianki zasłonięte nieprzewiewną tkaniną. Po jej usunięciu jest lepiej ale tylko trochę.
    6. Obroty na słuch są wystarczające. Można jest w niewielkich granicach regulować manetką gazu ale nic to nie zmienia.
    goal
    Level 9  
    Może też musisz wsadzić coś pomiędzy zamykanie kosza tak, aby był lepszy przewiew powietrza, ja tak robie i działa
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Raz, że widać iż trawa jest wilgotna i kleista, dwa, kup porządny nóż, a to badziewie wywal. Dzisiaj walczyłem z podobnym problemem. Tyle, że w traktorku- kosiarce. Zapychało rurę podającą trawę do kosza, trawa mimo upałów, albo właśnie dla tego, jest kleista. Dopiero po dwóch godzinach od skoszenia, powtórny przejazd "odkurzył" trawnik ze ściętej trawy.
    11111olo
    Level 42  
    Po czym widać że jest kleista? Po pozostałościach trawy bo kosiarka nie ma siły jej wyrzucić? Ostatni tydzień codziennie był upał i ani kropli deszczu. Sądzisz że trawa dalej jest kleista?
    Co do noża. Ten co widać nie jest prosty tylko tak dziwnie wygięty aby był bliżej ziemi. Co byś proponował?
    11111olo
    Level 42  
    To jak to jest że producent daje niewłaściwy nóż?
    Dziś będę dzwonił do serwisu i ciekawe co mi powiedzą.

Zapomniałem o tym wątku :/
    Kosiarka już dawno temu wróciła z serwisu ze zupełnie innym nożem. Teraz worek jest cały nabity trawą ;)