Witam. Chciałbym pierwszy raz zbudować prosty model silnika parowego. Mam dwie metalowe puszki z przykrywkami i postanowiłem zamontować jedną na drugiej: w dolnej, z wyciętymi otworami, będzie palenisko, a w górnej woda. Pokrywka górnej puszki, połączona z kołem zamachowym za pośrednictwem korbowodu (zbudowanego z metalowych części z zestawu do konstruowania, który kiedyś dostałem) i ewentualnie czymś obciążona, będzie poruszać się w górę dzięki ciśnieniu pary, a następnie, po jej wypuszczeniu, w dół (podobnie, jak pokrywka od garnka). Dla zwiększenia sprawności zewnętrzna strona ścianek będzie izolowana, a dolna puszka nie będzie miała przykrywki (będzie ją zakrywała górna - żeby ciepło lepiej przepływało). Czy ma to szansę działać? Nie mam niestety narazie odpowiednich narzędzi i materiałów, żeby zbudować coś bardziej skomplikowanego.