Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż alarmu Super Forteca w Passacie

23 Apr 2005 22:33 975 4
 • Level 11  
  Witam !! Zamontowałem alarm Super Forteca do mojego Passata 95r. i dzieją się dziwne rzeczy. Po pierwsze przyciski na pilocie zamienione są jak gdyby miejscami. Żeby alarm załączyć muszę nacisnąć przycisk drugi ten którym według instrukcji powinno się wyłączać i odwrotnie wyłącz to ten który według instrukcji załącz. Ale to nie wszystko alarm po jakiś 15 sekundach od załączenia sam się rozbraja. Czy winą mogą być przekaźniki które zmontowałem według schematu do sterowania centralnego zamka(w passacie jest sterowanie plusem natomiast w Fortecy minusem)? Chociaż coś mi nie gra w tych przekaźnikach, postępowałem tak jak na schemacie ale kiedy jest wszystko podłączone to w końcówkach które powinny być podłączone do alarmu płynie prąd o mniejszym napięciu ale jest(zamontowałem diody zgodnie ze schematem).Tam chyba nie powinno być żadnego plusa.
 • Helpful post
  Level 12  
  Myśle że zamieniłeś przewody sygału otwierania z sygnałem zamykania . Zamień je i powinny przyciski pracować każdy ze swoim przeznaczeniem. Być może zginie również problem samouzbrajania. I jeszcze jedno niektóre alarmy jeśli rozbroisz a nie otworzysz drzwi z rególy kierowcy mają funkcję ponownego uzbrajania. Pozdrawiam
 • Helpful post
  Electrician specialist
  witaj
  z Twojego opisu wynika, że alarm zachowuje się na "wspak"
  super forteca ma opcje automatycznego zazbrajania, jeżeli po wyłączeniu alarmu nie nastąpiło otwarcie drzwi
  nie piszesz co się dzieje z centralnym
  proponowałbym na początek odłączenie Twoich przekaźników i diód i sprawdzenie samej centralki na sucho - czy prawidłowo załącza alarm i go nie "wyrzuca"
 • Level 27  
  Lewym przyciskiem uzbrajasz a prawym rozbrajasz. Istnieje również mozliwość samego zamknięcia zamków bez uzbrojenia alarmu . Wtedy wciskasz prawy przycisk i następuje zamknięcie bez uzbrojenia i gdy jeszcze raz wciskasz prawy następuje otwarcie. Jak wspomniał kolega sprawdź ewentualnie działanie samego alarmu bez centralnego, odłącz przekaźniki i zobacz jak pojawia się masa na brązowym i białym przy uzbrajaniu i rozbrajaniu.
 • Level 11  
  Witam !!! Jak się okazało zamieniłem przewody sterowania centralnym zamkiem do otwierania i zamykania, założyłem je odwrotnie. Kiedy je montowałem ściemniało się no i pośpech zrobił swoje. Wadliwy okazał sie również jeden z przekaźników którymi zamieniałem inus na plus. Ale już wszystko jest ok! Dziękuję wszystkim za pomoc! Dzięki! Pozdrawam!