Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydraulika - zerwana śruba między kranem a rurą

25 Lip 2014 11:25 14754 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Po pierwsze bardzo przepraszam jeżeli to złe miejsce na taki temat, ale nie moglem znaleźć nic na temat samej hydrauliki. W razie czego bardzo proszę o przerzucenie.

po drugie. mam ogromny problem, zerwał mi się cały kran nad wanną i 2 końcówki śrub zostały w rurach w ścianie ( nie wiem jak się fachowo te przejściówki nazywają)
    Może ma ktoś jakiś pomysł jak to wykręcić nie niszcząc za razem kafelek?

poniżej zdjęcia

hydraulika - zerwana śruba między kranem a rurą hydraulika - zerwana śruba między kranem a rurą hydraulika - zerwana śruba między kranem a rurą hydraulika - zerwana śruba między kranem a rurą
  • Poziom 14  
    Nie widać za dobrze, ale jeśli część rury pozostającej w ścianie posiada gwint wewnętrzny, to należy w ten gwint wkręcić przyłącza mimośrodowe i do nich baterię.

Natomiast jeśli w ścianie pozostały części przyłącza mimośrodowego, to tylko poszerzenie otworu i próba odkręcenia ich żabką.
  • Poziom 9  
    bobanr napisał:
    Nie widać za dobrze, ale jeśli część rury pozostającej w ścianie posiada gwint wewnętrzny, to należy w ten gwint wkręcić przyłącza mimośrodowe i do nich baterię.

Natomiast jeśli w ścianie pozostały części przyłącza mimośrodowego, to tylko poszerzenie otworu i próba odkręcenia ich żabką.

no właśnie część tego przyłącza została w środku (dziękuję, nareszcie wiem jak ta część się nazywa :) ) Czytałem na innych forach i ktos doradzał nagwintowanie, wkrecenie sruby na klej i potem wykręcenie całości.

ktoś potwierdzi?
  • Poziom 33  
    Bzdury, po pierwsze "wbij" do środka dopasowany najlepiej "naostrzony" płaskownik i kręć w lewo, jeśli nie pójdzie to cienki brzeszczot w rękę i natnij tą pozostałą część mimośrodu, po czym próbuj jak punkt pierwszy.
    Nawet jak trochę uszkodzisz gwint w złączce to nic się nie stanie, pakuły i smar zapobiegną przeciekom.
  • Poziom 1  
    Witam potwierdzam wykręciłem złamany mimośród za pomocą pilnika (półokrągłego z ostrymi krawędziami). Trzeba wbić i odkręcać francuzem blisko ściany, że nie połamać pilnika przy okazji. Dzięki za poprzednie odpowiedzi
  • Poziom 27  
    To teraz kup mocniejsze( będą droższe ale posłużą wieki) krzywki . Po nawinięciu pakułami lnianymi najlepiej stosować specjalną pastę UNIPAK. Nie wysycha ona nigdy i zawsze da się odkręcić. Nie używaj żadnego smaru jak wyżej Ci poradzono. Nie idź też na łatwiznę i nie stosuj taśmy teflonowej lub nitki teflonowej. Na teflonie nie można cofać na gwincie a ustawienie krzywek w odpowiedniej pozycji do mocowania baterii jest lekkim wyczynem dla początkującego gdyż mało tego trzeba ustawić na szerokość mocowania to jeszcze do tego w poziomie.
  • Poziom 39  
    wiesiekmisiek napisał:
    Nie wysycha ona nigdy i zawsze da się odkręcić.

Wysycha, wysycha. Dużo lepsza od unipak'a jest pasta gebout, wysycha znacznie później.