Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xara picasso 2001r 2.0hdi gasnie podczas jazdy

25 Lip 2014 17:05 3375 5
  • Poziom 2  
    mam citroena xsara picasso 2001 rok 2.0 HDI mam z nim problem gasnie podczas jazdy szarpie.Bylem u diagnostyka za pierwszym razem stwierdzil ze siadl potencjometr gazu. wymienilem potencjometr nic sie nie zmienilo zapalila sie kontrolka silnika i samochod dalej gasnie. Znowu pojechalem na diagnostyke pokazalo blad przekaznika pompy paliwa, zostal rowniez wymieniony i nic to nie dalo i znow pokauje blad p1112 wykrycie nieszczelnosci ukladu wysokiego cisnienia. i miedzy czasie zostala wymieniona pompa w zbiorniku. I pojawil sie nastepny prolem ze po przekrenceniu kluczyka samochod jeszcze pracuje przez 2-3 sekundy.Prosze o rady
  • Poziom 38  
    Witamy na forum ale najpierw to:
    Regulamin pkt. 3.1.13.
    ,,Zabrania się publikowania wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych"
  • Poziom 23  
    lepiej jedź do jakiegoś kumatego mechanika który zna zagadnienia diesla, bo tak to będziecie non stop coś wymieniać i nic z tego nie będzie, najprawdopodobniej regulator ciśnienia na pompie, brudny lub uszkodzony, ale przez niego będą różne błędy, np ten z ciśnieniem
  • Poziom 9  
    Tak jak kolega wyżej napisał, dobra diagnoza na kompie to podstawa. Później ktoś kto zna się na comon railach.
    Co do nie gaśnięcia, czujesz zapach ropy? bo trochę to wygląda jakby przelew na Pompie wysokiego ciśnienia puszczał.
    Mi taka picasso gasła przy szybszym dodawaniu gazu podczas jazdy, powodem byla padnięta pompa wysokiego ciśnienia.
    Co do pracy silnika przez kilka sekund to napisz czy wyjmujesz kluczyk czy tylko dajesz na off i po chwili gaśnie?
  • Poziom 2  
    witam ,daje na off.Byłem znowu u diagnosty raz kolejny.wymienię teraz jeszcze zawór wysokiego ciśnienia jak podpowiadał kolega wcześniej jak to nic nie da oddam na warsztat tylko gdzie?Jestem z okolic Jawora. dodam jeszcze że zawór erg tak wygląda jakby wyrzucał ropę.
  • Poziom 9  
    Ja jestem z jawora i walczyłem już z takimi Xsarami. jak coś to pisz na priv.