Witam
Mam pytanie jak to jest tymi licznikami energii z ZE, no więc dziś oficjalnie sprzedaje już energię elektryczną i dziś miałem także odbiór licznika i tak zacząłem rozmawiać z goście z ZE który spisywał dane z licznika, chodziło mi o to co wszyscy tutaj piszą że przepinają cały dom na fazę na której podłączony jest inwerter, bo gdy jest zużycie na innych fazach to tak na prawdę kupują drogi prąd z ZE a sprzedają swój (tani) do sieci...
A on mi mówi że to od licznika np ja mam Landis+Gyr E550 i ten licznik tak jak by mieszał fazy i wyciągał średnią dla całości (tak po chłopsku mówiąc) to ja mówię do niego że zrobimy test i włączyłem wszystkie oświetlania w domu, patrzymy na licznik pokazuje że dwie fazy pobór i jedna zwrot ale wskazania poboru 0.
No więc jak to jest z tymi licznikami????
Mam pytanie jak to jest tymi licznikami energii z ZE, no więc dziś oficjalnie sprzedaje już energię elektryczną i dziś miałem także odbiór licznika i tak zacząłem rozmawiać z goście z ZE który spisywał dane z licznika, chodziło mi o to co wszyscy tutaj piszą że przepinają cały dom na fazę na której podłączony jest inwerter, bo gdy jest zużycie na innych fazach to tak na prawdę kupują drogi prąd z ZE a sprzedają swój (tani) do sieci...
A on mi mówi że to od licznika np ja mam Landis+Gyr E550 i ten licznik tak jak by mieszał fazy i wyciągał średnią dla całości (tak po chłopsku mówiąc) to ja mówię do niego że zrobimy test i włączyłem wszystkie oświetlania w domu, patrzymy na licznik pokazuje że dwie fazy pobór i jedna zwrot ale wskazania poboru 0.
No więc jak to jest z tymi licznikami????