Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny pokojowej do lokalizacji

13 Sie 2014 16:32 1383 11
  • Poziom 7  
    Witam.

Moja lokalizacja: Szerokość: 50°N 03' 39", Długość: 19°E 53' 30".

Mieszkam w bloku na poddaszu, przede mną nie ma wyższych budynków, a jedynie kilka drzew. Posiadam siatkową antenę pokojową ze wzmacniaczem (kompletny no-name, stara antena) ale odbiór nie jest idealny. Sygnał bardzo łatwo zakłócić, a problem dotyczy najczęściej kanałów z MUX-2. Diagnostyka na telewizorze firmy Samsung pokazuje, że siła sygnału jest na poziomie 99-100%, ale poziom błędów momentami wariuje co uniemożliwia odbiór. Dodam, że przez pierwsze pół roku odbiór był niemalże idealny, potem musiały najwidoczniej zmienić się jakieś parametry nadajnika, bo od kilku miesięcy regularnie kilka razy dziennie muszę przestawić lekko antenę w celu zmniejszenia ilości błędów.

Dam radę uzyskać lepsze wyniki odbioru, czy taka przypadłość anteny pokojowej? Czy założenie symetryzatora coś pomoże?

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Raczej wystawienie anteny na zewnątrz budynku.
  • Poziom 7  
    Niestety nie mam możliwości zastosowania anteny zewnętrznej.
  • Poziom 39  
    Jakieś okno kolega posiada w kierunku nadajnika?
    Antena na zewnątrz i po sprawie. Antena w pokoju to niewypał zawsze cos jest przeszkodą.
  • Specjalista Sieci, Internet
    themnb napisał:
    Niestety nie mam możliwości zastosowania anteny zewnętrznej.

Co stoi na przeszkodzie?.

Jeśli nadal nie możesz, to kupujesz wagon innych anten pokojowych i próbujesz, aż któraś może zadziała.
  • Poziom 7  
    Okna mam skierowane na wschód, nadajniki w kierunku południowo-wschodnim.

Wynajmuję mieszkanie i nie mam możliwości zainstalowania masztu, żeby wystawić antenę.

Czyli sam zabieg zastąpienia wzmacniacza nic nie pomoże?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    themnb napisał:
    Czyli sam zabieg zastąpienia wzmacniacza nic nie pomoże?

Może pomóc, tylko musi być możliwość w tej antenie wymiany takiego wzmacniacza na inny egzemplarz.
    Ale może się okazać, ze tej anteny co masz nie rozbierzesz!, albo rozbierzesz, ale już się nie da jej złożyć "do kupy".
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam.
    Zgadzam się z kolegą xury, w samsungach gdy siła sygnału jest bliska 100 procent to jest za silny sygnał i wtedy pojawiają się błędy. Załóż symetryzator tak jak kolega radził i zwykłą wtyczkę antenową. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Najgorzej faktycznie w dzień, ale w nocy zazwyczaj jest idealnie. Dzisiaj dla odmiany nie było żadnych zakłóceń, a poziom błędów cały czas wynosi 0.

Spróbuję zastosować symetryzator i wymienię wtyki. Może będzie perfekcyjnie cały czas. Dzięki za pomoc :)
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Podmieniając wzmacniacz na symetryzator przy wymianie wtyku TV nie zapomnij o wyłączeniu zasilacza. :D

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Dokładnie :)
    Zdarzyło mi się słyszeć w sklepie z "Antenami DVBT", że w przypadku zbyt mocnego sygnału kupić mocniejszy wz-cza polecali :D
    Po zadaniu pytania: "Dlaczego mocniejszy skoro jest zbyt silny sygnał?" specjalista zachował się tak, jakby mu zresetowało mózg - wyszedł na zaplecze i wrócił udając że mnie tma nie ma. Pięknie, PRL w najlepszym wydaniu.