Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda - Lokalizacja przekaźnika - Rozruch silnika

26 Sie 2014 01:04 2880 6
  • Poziom 15  
    Witam,
    mógłby mnie ktoś oświecić, który przekaźnik (o ile to przekaźnik bo wg schematów jakie posiadam takowego tam nie widzę) jest odpowiedzialny za wyłącznie wszystkich urządzeń elektrycznych na okoliczność odpalania auta ? W srodku czy pod maska go szukac i jak wyglada, ewentualnie symbol (Tx).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    A co siě dzieje bo dosyć ogólne pytanie zadales

Dodano po 2 [minuty]:

Wyłączenie wszystkich urządzeń na okoliczność odpalania?????
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    No jest taki efekt podczas odpalania, że jeśli w tym momencie są np. włączone światła radio czy nawiew to w momencie uruchamiania rozrusznika te urządzenia zostają wyłączone gdy rozusznik kręci. Wydaje mi się, że odpowiada za to jakiś przekaźnik. Posiadam rozpiskę przekaźników ale wg opisu żaden mi do tej funkcji nie pasuje. A próbuje go zlokalizować ponieważ czasami jest tak, że po przekręceniu kluczyka jest na 1-2 sek takie zawieszenie jakby akumulator uległ całkowitemu rozładowaniu choć tak nie jest. Myślę, że to może wina przekaźnika.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    W wiekszosci samochodow za odlaczanie zbednych odbiornikow pradu jest odpowiedzialna stacyjak, przeczysc styki na alternatorze, akumulatorze i cewce rozrusznika i sprawdz czy podczas krecenia rozrusznikiem dziala ci np radio czy nawiew
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Za to nię odpowiada przekaznik. Odbiorniki zasilane prądem po włączeniu zapłonu np radio,światła,dmuchawa itp są rozlaczane przez stacyjke (kostkę stacyjke) tylko w momencie kręcenia rozrusznika w celu zmniejszenia obciążenia akumulatora w chwili rozruchu. A tobie nię wyłącza tych odbiorników?

Dodano po 6 [minuty]:

A to benzol czy diesel napisz jakies konkrety . I jaki jest główny problem? Co siě zawiesza ?
  • Poziom 15  
    Benzyna 1.2. Odłącza urządzenia ale czasami wystepuje taki efekt zawieszenia pracy rozrusznika tzn w ogole nie startuje przez 1-3 sekund od przekrecenia kluczyka. Faktycznie mam problem ze stacyjka gdyz nie moge przekrecic kluczyka po zaskoczeniu blokady kierownicy ale to wina samej blokady gdyż wkladke stacyjki mam nowa i oryginalną. W takim razie problem bedzie z samym mechanizmem stacyjki z tego co piszecie.

Swoja drogą ciekaw jestem jak jest z wymianą kostki bo z tego co pamiętam to jest chyba przynitowana do kolumny.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    we fiatach z tego co pamietam sa plastikowe stacyjki;p a z tego co piszesz to poprostu rozrusznik do regeneracji:)