Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 hdi 110 2002 nie odpala

29 Sie 2014 20:27 1665 12
  • Poziom 8  
    Witam i proszę o pomoc.
    Otóż pewnego dnia rano auto nie odpalilo. Mechanik który auto zabrał do swojego warsztatu powiedział ze to wtryski wiec sie zabrał za to ale ze jeden utknął i sie z tym szarpał to jakiś kawałek wpadł do środka a koleś podkładał, zakręcił i rozwalił silnik. Zabrałem auto do innego mechanika, zamówiłem używany silnik. Silnik był kompletny ze wtryskami, skrzynia, sprzęgłem i czujnikami. Po zamontowaniu problem ten sam( kręci ale nie odpala ) Kupiłem nawet cała wiązke kabli na silnik ale jest to samo. Pompa w zbiorniku działa i ciśnienie jest ale juz za pompa chyba nie ma bo jak odkręcam zaraz prZed wtryskami to paliwo jest ale nie tryska zbyt mocno. Na samostarcie odpala na chwile i to wszystko :-/
    Dodam jeszcze ze drugi silnik jest juz pompa wysokiego ciśnienia wiec maloprawdopodobne zeby obie były walniete. Jakies pomysły? Ecu, bsi ? Nie mam juz pomysłów :-/

Dodano po 5 [minuty]:

georgesgr moze miałby jakies pomysły?
    3 miesiące bez auta i jestem załamany bo nie wiadomo co z tym pugiem
  • Poziom 31  
    Robota od d... strony .Zapinasz tester i mechanik potrzebuje 5 min . żeby ustalić usterkę.Zasilania ,klucz,ciś. paliwa ,obroty silnika , synchronizacja rozrządu.Niema innej możliwości .Musi działać.
  • Poziom 8  
    Podpinal wymazał błędy które sie pojawiły i juz nie powracaly a jak zmieniłem wiązke to znowu od cholery błędów takie jak: elektorozawor
    Ciśnienie paliwa itd
  • Poziom 31  
    Błędy błędami ,parametry ciś paliwa . tymi błędami będzie sypał np przy uszkodzonej pompie wstępnej w zbiorniku. Gwarantuje iż kumaty mechanik potrzebuje 5 min. na ustalenie usterki.
  • Poziom 8  
    Jeśli nawet byłaby to pompa niskiego ciśnienia to powinien odpalić bo obeszlismy to podając paliwo bezpośrednio do pompy wysokiego ciśnienia i jest to samo. Jest to diesel wiec duzo mu nie powinno potrzeba poza prądem i paliwem zeby odpalił :-/
  • Poziom 31  
    Nie żartuj.

Dodano po 1 [minuty]:

Podałeś mu paliwo pod ciś. 2 bary?

Dodano po 1 [minuty]:

Zabierz auto do innego speca bo ten nie wie co czyni.
  • Poziom 8  
    Nie wiem czy było dokładnie 2 bary niestety ale wydaje mi sie ze ciśnienie w tej pompce jest dość spore
  • Poziom 31  
    Jakie ciś paliwa na rampie?
  • Poziom 8  
    Nie wiem niestety. Za duzo pojęcia o tym nie mam a ten mechanik to widzę ze tez za bardzo sie nie przykłada
  • Poziom 31  
    No to jesteśmy w punkcie wyjscia nie wiemy nic. Mechanik jak widać wie niewiele więcej od Ciebie. Lepiej poszukaj innego doktora.
  • Poziom 8  
    Jakaś podpowiedź moze na co zwracać uwagę jak tam jutro pójdę? Podać paliwo minimum 2 bary do pompy wysokiego ciśnienia to jedno.
  • Poziom 31  
    Wszystko jest napisane w pierwszym poście.
  • Poziom 8  
    Skoczę tam jeszcze jutro i zobaczymy czy on cos wykombinuje, plus spisze wszystkie błędy jak go podłączy i sie odezwę. Będę mogł wtedy lepiej naprowadzić. Dzięki póki co robi1214