Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.9SDI - szarpanie przy zmianie biegów

pablos11111 05 Sep 2014 19:31 3588 11
    pablos11111
    Level 11  
    Witam.Ostatnio wymieniłem sprzęgło. A dokładnie; tarcze, docisk, tuleje i łożysko. Po wymianie, samochód jeździ jak nowy, ale przy zmianie biegów, słychać delikatne
    stuknięcie i szarpnięcie. Co to może byc?
  • Helpful post
    Alfred_92
    Level 33  
    Przy zmianie biegów czy podczas puszczania sprzęgła? Jeżeli podczas puszczania sprzęgła to możliwe że zdechła poduszka skrzyni biegów lub silnika, która była już na wykończeniu a maltretowanie podczas demontażu skrzyni ją wykończyło.
    robi1214
    Level 31  
    Poduszka lub mechanizm różnicowy się sypie.
    pablos11111
    Level 11  
    Podczas puszczania sprzęgła. Ale ruszyłem silnikiem, to silnik nie gania na boki. W takim przypadku mogą to być poduszki?
    Alfred_92
    Level 33  
    Silnika ręką nie ruszysz. Otwórz maskę, zaciągnij ręczny i ruszając zobaczysz czy przy ruszaniu jak szarpie to silnik wierzga.
    pablos11111
    Level 11  
    No niestety silnik stoi dęba. Nie lata na boki. Może trochę. Może to być mechanizm roznicowy? Czy coś zawalił przy wymianie sprzegła?
    markslew
    Level 27  
    pablos11111 wrote:
    Czy coś zawalił przy wymianie sprzegła?

pablos11111 wrote:
    Podczas puszczania sprzęgła.

Sprzęgło zrywa? Jeśli tak to wina sprzęgła, montażu, bicie tarczy sprzęgła itp.
    pablos11111
    Level 11  
    No właśnie sprzęgło nie zrywa. A zauważyłem że jak trzymam sprzęgło i wrzucam jedynkę, to lekkie pukniecie słychać. To może być poduszka skrzyni?
    markslew
    Level 27  
    pablos11111 wrote:
    A zauważyłem że jak trzymam sprzęgło i wrzucam jedynkę, to lekkie pukniecie słychać

Sprzęgło nie rozłącza w pełni napędu. Ukł. sterowania sprzęgłem do sprawdzenia.
    pablos11111
    Level 11  
    Tzn? Co To jest ten układ sterowania sprzęgłem
    sprzęgłem? Jak Go sprawdzic?
    markslew
    Level 27  
    Podnosisz przód, odpalasz silnik, wbijasz 3, wduszasz sprzęgło, koła muszą stać.
    pablos11111
    Level 11  
    Ok. Problem rozwiązany. Okazało się że śruba półosi miała zerwane zabezpieczenie i poluzowała się. :D Dzięki za pomoc.