Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarka nie widzi mikrofonu

10 Wrz 2014 18:25 2520 30
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem z mikrofonem w laptopie toshiba satellite a300. Mikrofon na skypie dziala, nie ma zadnych problemow, jednak gdy chce robic transmisje np. na fotka.tv mikrofon jest wykrywalny lecz nie dziala. Prosze pomozcie
  • Poziom 6  
    Oprogramowanie Vista

Dodano po 45 [sekundy]:

Radex sprawdzałem i nic
  • Poziom 11  
    Spróbuj zaktualizować wtyczki :l
  • Poziom 6  
    zainstalowalem najnowszy adobe flash 15 i to damo
  • Poziom 11  
    Może przeglądarka poprosiła Cię o zezwalanie obsługi mikrofonu i się nie zgodziłes...? Jeśli tak to chyba wystarczy usunąć ciasteczka.
  • Poziom 6  
    Przeinstalowałem system, probowalem juz chyba wszystkiego. Mikrifon jest napewno nie uszkodzony poniewaz dziala na skype, rejestruje mowe.
  • Poziom 11  
    Próbowałeś na innej przeglądarce?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli używałeś normalnej przeglądarki to spróbuj na IE.
  • Poziom 6  
    Probowałem na firefox, chrome i operze. wszedzie jest tak samo
  • Poziom 11  
    Spróbuj jeszcze na IE, bo ona ma inny silnik
  • Poziom 6  
    Na IE jest to samo.

Dodano po 2 [minuty]:

U mojego kumpla normalnie jest wszystko w porzadku na kazdej przegladarce. Pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem. Na innych forach wogole nie znalazłem podobnego watku
  • Poziom 11  
    Nic nie przychodzi mi juz do głowy.. Spróbuj na wyłączonym antywirze i zaporze.
  • Poziom 6  
    Radex to tez juz sprawdzalem, jest wszystko w porzadku, normalnie nagrywa i odtwarza
  • Poziom 11  
    Jesli bardzo Ci na tym zależy to format dobry na wszystko :D
  • Poziom 6  
    Korzystam aktualnie z firefoxa, jakie to ustawienia, tez juz probowalem i nic takiego nie znalazłem????
  • Poziom 23  
    Niestety ja korzystam z chrome i nie wiem jak to wygląda na firefoxie ale na chrome tak ustawienia-pokaż zawansowane -ustawienia tresci -i na dole są ustawienia i wybierz jaki mikrofon chcesz urzywać.
  • Poziom 6  
    Zobacze jak to bedzie na chromie z tymi ustawieniami
  • Poziom 6  
    Zrobiłem tak jak napisales i jest to samo:(
  • Poziom 16  
    Zanim cokolwiek skasujesz odpal komputer z jakiejś dystrybucji Linuxa Live i zobacz czy w takim systemie ci zadziała. Będziesz miał pewność, że to nie jest jakaś dziwna przypadłość sprzętowa.
  • Poziom 11  
    Albo odpal jako administrator... Probuj co sie da
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Albo odpal jako administrator... Probuj co sie da

Skoro w rejestratorze windowsowym i w skype działa to znaczy, że to nie będzie to problem z uprawnieniami.

A czy ten twój mikrofon to jest taki zwykły "marketowy", wpinany pod wejście mikrofonowe, czy to może jakiś bardziej zaawansowany, np. wbudowany w kamerę lub na USB ?
  • Poziom 20  
    Bo to nie ustawienie systemowe ani przeglądarek tylko adobe flash playera. Kliknij prawym klawiszem na aplecie (na przykład na fotka tv tam gdzie chcesz używać mikrofonu) i wybierz zezwól. Domyślnie jest blokowane.
  • Poziom 6  
    Robiłem tak i jest to samo. Mikrofon jest wbudowany
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Robiłem tak i jest to samo. Mikrofon jest wbudowany

Mikrofon jest wbudowany w kamerę podłączoną pod USB czy jest wbudowany w laptopa ?
    A jakiego mikrofonu używa twój kolega u którego to działa - wbudowanego w kamerę / laptopa, czy takiego zwykłego wpinanego w odpowiednie wejście karty dźwiękowej ?
    Ewentualnie pożycz od niego mikrofon i zobacz, czy będzie działać u ciebie.
  • Poziom 6  
    Mikrofon jest wbudowany w laptop. Sprawdzalem juz inne mikrofony i inne tez nie dzialaja
  • Poziom 16  
    Start trans na fotka.tv -> prawym na aplecia flash -> klikasz ustawienia -> wybierasz rysunek mikrofonu -> sprawdzasz czy twoj mikrofon jest na liscie oraz czy pasek reaguje na twoj glos. Jezeli na liscie masz kilka mikrofonow, sprawdz ktory bedzie reagowal na twoj glos.

Daj znac jak poszlo.