Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z elektrozamkiem -

11 Wrz 2014 15:47 1128 3
  • Poziom 6  
    Witam, posiadam taki elektrozamek jak na zdjęciu numer 1. U siebie w mieszkaniu posiadam przycisk, który służy do otwierania drzwi zewnętrznych.
    Po naciśnięciu go w elektrozamku ta złota część staje się ruchoma przez co drzwi można otworzyć.
    Na ścianie znajduje się gniazdko (zdjęcie numer 2) do którego idą dwa kable z mojego mieszkania widoczne po prawej stronie oraz dwa od elektrozamka - po lewej.
    Ogólnie zamek działa. Tyle, że do gniazdka było zawsze przyczepione coś, czego nie potrafię nazwać ponieważ się na tym nie znam - nawinięty drucik. Widać to na zdjęciu numer 3.
    Nie wiem jak poprawnie opisać problem, ale spróbuje własnymi słowami.
    Bez tego transormatorka, elektrozamek wydaje dźwięk jakby dostawał mniej prądu i ciężej trzeba pociągnąć za drzwi. Zaś z tym czymś dźwięk był "szybszy" a zarazem opór przy otwieraniu drzwi był praktycznie zerowy.

Problem z elektrozamkiem - Problem z elektrozamkiem - Problem z elektrozamkiem -

Potrzebuję informacji czym to jest, jaką pełni role (tak z ciekawości) jak podłączyć ten nawinięty drucik, o ile jest on kompletny, bo przeleżał trochę na ziemi i mógł mieć np. 4 kable, a zostały tylko dwa...

Liczę na Waszą pomoc i będę wdzięczny za należyte informacje.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    To zwojnica. Przy prądzie zmiennym stawia opór.
  • Poziom 6  
    Gunslinger , a jak podłączyć zwojnice do gniazdka, aby wszystko działało poprawnie?

Dzięki za odpowiedź!
  • Poziom 29  
    Teoretycznie to w elektrozamku będzie cewka, która będzie wytwarzała pole elektromagnetyczne przyciągające ten element. Jeżeli zwojnica była podpięta równolegle w efecie, zwojnica i cewka miały te same prądy a różne napięcia. Tak na chybił trafił nie robi się w elektryce, bo to nie za mądre, a nie mam pojęcia jak wygląda cała instalacja.