Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPM/MSG-03/suszarka do grzybów - Silnik faluje, wolno się kręci

Bartekkkk100 13 Wrz 2014 15:48 3045 5
  • #1 13 Wrz 2014 15:48
    Bartekkkk100
    Poziom 15  

Witam,
    Tak jak w temacie, silniczek nierówno się kręci, zwalnia, przyspiesza, aż w końcu zwalnia na tyle, że wyłącza się termostat. "Na sucho" podłączyłem silniczek do baterii 3,6V i chodzi wzorowo, diody prostownicze wymieniłem i ciągle to samo, na próbę zwarłem ten bezpiecznik i też bez zmian. Jaka może być tego przyczyna ? Dodaję prosty schemat.
    MPM/MSG-03/suszarka do grzybów - Silnik faluje, wolno się kręci

0 5
  • #3 13 Wrz 2014 16:49
    Bartekkkk100
    Poziom 15  

Fakt, pomyliłem się przy rysowaniu, poprawione już. Docisnąłem mocno wszystkie nity kombinerkami, ale nic to nie dało. Może to być jednak wina silniczka ?

3
  • #4 20 Wrz 2017 12:33
    triple
    Poziom 9  

Odkopuję. Mam ten sam problem. Czy ktoś może poradził z tym sobie? Silniczek wariuje i nie wchodzi na odpowiednie obroty, przez co termostat wyłącza urządzenie.

3
  • #5 20 Wrz 2017 12:50
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

triple napisał:
    Silniczek wariuje i nie wchodzi na odpowiednie obroty, przez co termostat wyłącza urządzenie.

Możliwe przyczyny:
    - uszkodzona jedna z diod
    - niepewne połączenia, zwłaszcza ze spiralą
    - zużyty silnik (szczotki...)
    - źle załadowana suszarka (za dużo suszonego medium, zakyte otwory przepływu powietrza)

1
  • #6 23 Wrz 2017 00:53
    Bartekkkk100
    Poziom 15  

U mnie był styrany komutator silniczka, lekkie przyszlifowanie papierem ściernym komutatora, wyczyszczenie i przesmarowanie silniczka załatwiło sprawę i wbrew oczekiwaniom działa do dziś.

0