Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni

14 Wrz 2014 16:20 1710 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam taki problem gdy włączę laptopa kamera działa po kilku minutach pojawia się komunikat jak na zdjęciu kamera obraca się o 90 stopni a w Skype nie działa ja siebie widzę córka mnie nie widzi . Proszę o pomoc już instalowałem przeróżne sterowniki .Kamera jest mi potrzebna do kontaktu z córka .Proszę o pomoc kolejność zdjęć przedstawia wydarzenia

ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni

Sprzęt ASUS k52d
    opis urządzenia: USB 2.0 VGA UVC WebCam
    identyfikacja sprzętu: USB\VID_04F2&PID_B1E5&REV_2069&MI_00
    USB\VID_04F2&PID_B1E5&MI_00

proszę o pomoc i przepraszam ze jestem zielony
  • Poziom 12  
    Witam, wygląda na to że trzeba zacząć niestety od ustalenia modelu kamery jako iż na stronie Asusa to zalecają (niezbyt dobry support swoją drogą jako iż tego nie zautomatyzowali, to tylko świadczy o podejściu do klienta moim zdaniem). Niech pan przeprowadzi taką procedurę, należy kliknąć kolejno: start => panel sterowania => sprzęt i dźwięk => menedżer urządzeń => następnie niech pan szuka urządzenia obrazujące, pod którymś z drzew powinna być ta kamera. Można się wspomóc do zobrazowania tego procesu poradnikiem z obrazkami na stronie producenta tutaj. Należy pamiętać o odinstalowaniu obecnej kamery przed nowymi sterownikami, również na w/w obrazkach ma pan pokazane jak to zrobić zarówno w menadrzeże urządzeń jak i można to tez zrobić poprzez dodaj/usuń programy (start=>panel sterowania=> odinstaluj programy).
    Następnie na tej stronie ściąga pan już właściwe dla ustalonego identyfikatora sterowniki dla kamery. (oczywiście istotna jest też wersja systemu - czy 64 czy 32 bitowy - wersje systemu można sprawdzić klikając start => prawym klikając na pozycję "komputer" => następnie wybrać z menu kontekstowego "właściwości" w nowo wyświetlonym oknie pod pozycją "typ systemu" będzie zapisane czy to wersja 64 bitowa czy też 32.) Jeśli 32 bitowa to tam na w/w stronie ze sterownikami u góry wybiera się wersje sterowników do systemu.

edycja=======

Dopiero teraz zauważyłem że jednak podał pan już ten identyfikator, w związku z tym załączam sterownik który powinien pasować. Proszę pamiętać o odinstalowaniu jednak poprzedniego (wyżej wspominałem jak to zrobić) przed instalacją ponowną.
  • Poziom 6  
    razorblade zrobiłem te kroki fakt faktem juz kolejny raz po instalacji pana sterownika niestety jest to samo :(
  • Poziom 12  
    Tak sobie poczytałem trochę że jednak jest to jakiś problem po stronie skype, na to by wychodziło. Jest solucja którą proponuję sprawdzić. Pozwolę sobie ją ująć ze spolszczeniem w takim oto krok po kroku poradniku do przetestowania, być może rozwiąże ten problem. ( oryginał solucji )

1. Należy ściągnąć darmowy program manycam

2. uruchomić manycam,
    przejść kolejno do: sources - cameras,
    wybrać swoją kamerę,
    kliknąć ikonę vertical flip
    (najmniejsze niebieskie kółko na zrzucie ekranu).

2. uruchomić skype,
    przejść do: tools (narzędzia) - options (opcje) - general (główne) - video settings (ustawienia wideo) - select webcam (wybór kamery):
    wybrać "manycam virtual webcam"
    kliknąć "Save" (zapisz)

ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni
  • Poziom 6  
    razorblade odpowiec przy instalacji ASUS k52d - Asus kamera obraca sie o 90 stopni