Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić pompę kompresora?

venia 15 Wrz 2014 21:53 1869 19
  • #1 15 Wrz 2014 21:53
    venia
    Poziom 11  

Witam serdecznie
    Zakupiłem rok temu nową pompę do kompresora (zamontowana niedawno na kompresor) i niestety jest uszkodzona. Powietrze cofa się przez zawory w głowicy a następnie przez pierścienie, i ucieka przez odpowietrznik oleju co wyraźnie słychać zaraz po wyłączeniu kompresora, a to skutkuje ciągłym załączaniem się presostatu co 5 sekund. Czy możne ktoś zidentyfikować tę sprężarkę i jaki zestaw naprawczy zastosować? Ewentualnie jak usunąć usterkę? Wolałbym żeby ktoś doświadczony się wypowiedział zanim to rozbiorę. Sprzedawca nie akceptuje reklamacji jedyne co podał to że jest to do kompresora ET0247/ET0247-1
    PS. Balonik żeby było widać jak powietrze ucieka
    Dziękuje i pozdrawiam
    Jak naprawić pompę kompresora? i pozdrawiam

0 19
  • #2 15 Wrz 2014 22:14
    Piotr160292
    Poziom 36  

Sprzedawca to firma? Kupone przez kup teraz, czy licytację? Jeżeli firma i przez kup teraz, jesteś na prawie, a więc ma psi obowiązek przyjąć zwrot.Bardzo dobrze byłoby, jakbyś poczytał: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwen...-ale-nie-zawsze-na-tych-samych-zasadach.aspx.. W tym art. jest napisane również co możesz zrobić jak skorzystałeś z licytacji/sprzedawca jest osobą prywatną. Rób jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu nie dałbym gościowi tej satysfakcji, że zrobił się w ci**a i nie zostawił tego tak, tak więc w zasadzie pierwsze co bym zrobił(o ile jak wyżej wspomniałem to firma i kupiłeś przez kup teraz), to napisał mu maila, że zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2012 r., poz. 1225 ze zm.) mam pełne prawo do 10 dni nawet bez podania przyczyny oddać towar i w związku z tym żądam podania adresu na jaki mam zakupiony towar odesłać i brak podania adresu w ciągu 7 dni potraktuję jako odmowę co poskutkuje powiadomieniem Allegro o zaistniałej sytuacji, oraz UOKik. Jestem przekonany, że w tym momencie gościowi krocze zmięknie i przyjmie zwrot. Już wiele razy miałem doczynienia z takimmi twardzielami i jeszcze nigdy tak nie miałem, żeby postrasznie zgłoszeniem zainstniałem sytuacji do UOKiK/na policję nie poskutkowało. Raz miałem taki przypadek, że gościu mnie zrobił w jajo, bo dostał kasę, ale nie wysłał paczki. Zadzwoniłem do niego, ściemniłem, że jestem prokuratorem i jeżeli paczki nie wyśle ściągnę mu policję na kark i 5 min. później gościowi krocze zmiękło i oddzwonił, że paczka zostanie wysłana na jego koszt nawet z opcją opóźnionego dostarczenia, bo dzwoniłem dzień przed wyjazdem.

0
  • #3 15 Wrz 2014 22:31
    venia
    Poziom 11  

Problem jest ze zwrotem bo pompa była kupiona prawie rok temu i sprawdzona była tylko czy działa, nikt jej nie sprawdzał pod ciśnieniem, więc co mogę zrobić?
    A tak na marginesie Piotr160292 orientujesz się w temacie kompresorów?

0
  • #4 15 Wrz 2014 22:37
    adam158
    Poziom 22  

Gdzie mieszkasz? Może coś doradzę.

0
  • #5 15 Wrz 2014 22:38
    Piotr160292
    Poziom 36  

Oj, nie mam pojęcia... Wiem tylko tyle co napisałem, tak więc musiałbyś dopytać się już na jakimś forum prawniczym.

Dodano po 1 [minuty]:

venia napisał:
    A tak na marginesie Piotr160292 orientujesz się w temacie kompresorów?

Niestety, znam się na komputerach, nie kompresorach, tak więc nie pomogę w naprawie. Przykro mi...

0
  • #6 15 Wrz 2014 22:53
    venia
    Poziom 11  

adam158 a ty orientujesz się coś w temacie? Mieszkam niestety w UK i to jest dość duży problem.

0
  • #7 15 Wrz 2014 23:03
    Piotr160292
    Poziom 36  

A, to w ogóle kicha... To już musiałbyś się we własnym zakresie dowiedzieć co i jak, bo UK to już raczej będzie miało inne przepisy w tym zakresie... :(

0
  • #8 15 Wrz 2014 23:29
    venia
    Poziom 11  

Piotr160292 napisał:
    A, to w ogóle kicha... To już musiałbyś się we własnym zakresie dowiedzieć co i jak, bo UK to już raczej będzie miało inne przepisy w tym zakresie... :(

Dzięki za dobre chęci Piotr160292 punkciki posłałem

0
  • #9 16 Wrz 2014 07:50
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

venia napisał:
    Zakupiłem rok temu nową pompę do kompresora

Jaką "pompę do kompresora" - może po prostu spreżarkę?
    Pompa do kompresora to może być na przykład olejowa w dużych jednostkach.

venia napisał:
    Powietrze cofa się przez zawory w głowicy a następnie przez pierścienie, i ucieka przez odpowietrznik oleju co wyraźnie słychać zaraz po wyłączeniu kompresora, a to skutkuje ciągłym załączaniem się presostatu co 5 sekund.

Ze zdjęcia wygląda że sprężarka jest nowa, wiec to ewidentny bubel. O ile problemy z zaworami moga być spowodowane po prostu błednym montażem to problemy ze szczelnością tłoków wydają sie być poważniejsze.

venia napisał:
    Sprzedawca nie akceptuje reklamacji jedyne co podał to że jest to do kompresora ET0247/ET0247-1

To jest jakiś chiński szajs i podstawowy problem to była decyzja o zakupie tego "superproduktu". IMHO oddałbym do najbliższej składnicy złomu... Niestety...

0
  • #10 16 Wrz 2014 22:36
    venia
    Poziom 11  

jdubowski dzięki za odpowiedź ale to nic nie wnosi nowego i nie rozwiązuje problemu. Mimo to ofiaruje ci kilka punktów za dobre chęci.
    Pozdrawiam

0
  • #11 20 Wrz 2014 06:33
    wkj
    Poziom 35  

Kolego nie panikuj i nie bój się - skoro pompa/kompresor jest uszkodzony i niby na "złom" zacznij rozkręcać i szukaj przyczyn uszkodzenia - jak nie czujesz się na siłach rób sobie fotografie.
    Nikt nie powie co jest uszkodzone i jakie ma to części bo nikt nie jest wróżką, sam musisz się za to wziąć i ewentualnie pokazać tutaj co jest uszkodzone lub poddać w wątpliwość czy w ogóle jest uszkodzone.

Przy okazji nabędziesz doświadczenia w serwisie pomp.
    Powiem ci że nie jest takie diabeł straszny jak go malują, najgorzej się zebrać, później już samo pójdzie.

0
  • #12 21 Wrz 2014 01:35
    venia
    Poziom 11  

Dziękuje kolego wkj tak też zrobię bo raczej nikt nie pomoże w tym temacie. Jutro zacznę boje z tą sprężarką zobaczymy w czym diabeł siedzi ale najpierw sprawdzę wszystkie połączenia , a na końcu rozbiorę bydlaka. Szkoda mi tej sprężarki bo dość wydajna a myślę ze problem z zaworkami w głowicy. Dużo chińszczyzny na rynku może materiał z naprawy przyda się komuś!

1
  • #13 21 Wrz 2014 07:04
    wkj
    Poziom 35  

Jak pisałem wyżej, rób zdjęcia.
    Nie będziesz pewny czy coś jest dobre czy złe, wrzuć fotos na forum.

0
  • #15 21 Wrz 2014 11:35
    Piotr160292
    Poziom 36  

venia napisał:
    Dziękuje kolego wkj tak też zrobię bo raczej nikt nie pomoże w tym temacie.

Ciężko pomóc w takich przypadkach na odległość... Co innego byłoby jakby ktoś miał możliwość spotkać się z Tobą i na spokojnie rozebrać to bydle i wszystko element po elemencie obejrzeć, dlatego jak wspomniano wcześniej jeżeli oczekujesz pomocy nie ma innego wyjścia niż rozebraać to i porobić zdjęcia, wtedy ktokolwiek obeznany temacie będzie już w stanie coś podpowiedzieć.

0
  • #16 21 Wrz 2014 11:45
    Mechanik_97
    Poziom 13  

Wymień zawór zwrotny, do ilu bar nabijasz butlę?

0
  • #18 22 Wrz 2014 08:41
    strucel
    Poziom 28  

Dokładnie jest tak jak napisali koledzy wyżej - albo masz uszkodzony zawór zwrotny albo w ogóle go nie masz .W fabrycznych rozwiązaniach tych małych kompresorów jest tak że preostat po zatrzymaniu silnika wypuszcza ciśnienie z odcinka między pompą a zaworem zwrotnym aby ułatwić start silnikowi więc nie ma prawa przy stojącym silniku być ciśnienia na pompie.

0
  • #19 22 Wrz 2014 09:39
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

strucel napisał:
    W fabrycznych rozwiązaniach tych małych kompresorów jest tak że preostat po zatrzymaniu silnika wypuszcza ciśnienie z odcinka między pompą a zaworem zwrotnym aby ułatwić start silnikowi więc nie ma prawa przy stojącym silniku być ciśnienia na pompie.

To w zasadzie funkcja kombinowanego zaworu między kompresorem a zbiornikiem a nie samego prsostatu, z tym że oba te elementy (presostat i zawór) bywają zintegrowane ze sobą).

0
  • #20 28 Wrz 2014 23:36
    venia
    Poziom 11  

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie, problem częściowo rozwiązany (uszkodzony presostat) i on troszkę mieszał, załączał i rozłączał impulsowo. Został wymieniony i problem znikł. Natomiast z pompy po wyłączeniu słychać przeciągły syk tzn. presostat spuszcza ciśnienie i jest to krótki, głośny syk, a z odpowietrznika oleju ciszej ale dłużej schodzi powietrze jakby było pod ciśnieniem. Już sam nie wiem co o tym myśleć, może ta pompa musi się dotrzeć. Dodam że zawór zwrotny działa prawidłowo, kompresor wyłącza się przy ciśnieniu 6 bar,jeszcze jedna rzecz która się zmieniła po wymianie pompy to strasznie skaczący pasek. Pompa i silnik są osiowo pasek naciągnięty dość mocno.
    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

0