Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel

revolta 15 Wrz 2014 23:55 1116 0
    revolta
    Poziom 9  
    Witam
    Zmagam się z naprawą ładowarki akumulatorów kwasowych/ żelowych 12V 10A
    Ładowarka trafiła do mnie bez oznak działania.
    Udało mi się zdiagnozować uszkodzoną 30CTQ100 i ładowarka ożyła jednak nadal nie pracuje jak należy.
    Wymieniłem w poszukiwaniach rozwiązania:
    - wszystkie elektrolity (3 z 4 były wylane)
    - transoptor 817
    - LM7805
    - TL431
    - UC3844B

W tym momencie po włączeniu zasilania słychać cykliczny sygnał z głośniczka taki jak przy włączaniu ale ładowarka nie włącza się tylko w kółko piszczy jeden raz (przetwornica nie może wystartować ?).
    Raz na jakiś czas da sygnał jeden i załączy się normalnie tj. świeci dioda POWER i można przycinkiem MODE ustawić co ma ładować. Po podłączeniu do wyładowanego akumulatora 12V który miał poiżej 11V - logika wykryła że jest bardzo słaby i ustawiła sama ładowanie na RECOVERY.
    Wynika z tego, że logika działa a problem leży gdzie indziej - mam rację ?

Wygrzana jest mocno płytka po stronie pierwotnej przetwornicy.

Z grubsza wygląda na to że nie można z niej pobrać większego prądu do ładowania jak się już załączy raz na jakiś czas.

Nie wymieniałem MOSFET'a STP60NF06 - winny ?
    Gdzie szukać dalej?
    Pomóżcie proszę, bo trochę za słaby w przetwornicach jeszcze jestem?
    Narzędzia mam, nawet oscyloskop się znajdzie.

Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel
    Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel

Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel Inteligent Battery Driver 12V - Uszkodzona ładowarka akumulatorów kwasowych/żel

Link z danymi ładowarki: http://www.mrmotorcycleparts.com/2221101-Intelligent-Battery-Charger.html

Pozdrawiam
    Adam