logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SHL M11 - Opis motocykla i pojemność silnika

Matiprokoks 18 Wrz 2014 14:51 4614 21
REKLAMA
  • #1 13970417
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Witam. Czy mógłby ktoś opisać co to jest za motocykl i jaką pojemność? Bo sam nie jestem pewien.

    SHL M11 - Opis motocykla i pojemność silnika
  • REKLAMA
  • #2 13970525
    Padrettini
    Poziom 26  
    Posty: 880
    Pomógł: 98
    Ocena: 553
    Informacje TUTAJ

    Tak bardzo boli używanie wyszukiwarki ?
  • #3 13970648
    Polos113
    Poziom 16  
    Posty: 117
    Pomógł: 16
    Ocena: 54
    Ja bym bardziej powiedział, że to jest SHL 150.
    M11 przede wszystkim ma inny gaźnik (Chyba we wszystkich M11 był montowany pegaz), cylinder ma inny kształt, głowica też jest inna.
  • #4 13970835
    Motorbike
    Poziom 24  
    Posty: 708
    Pomógł: 28
    Ocena: 186
    Silnik wfm-ki raczej, gaźnik pewnie g16.
  • REKLAMA
  • #5 13970958
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Shl 175 miała raczej podobny silnik do wfm ale wszystko chyba jest shl m11 oprócz cylindra.
  • #6 13970994
    Polos113
    Poziom 16  
    Posty: 117
    Pomógł: 16
    Ocena: 54
    Motorbike napisał:
    Silnik wfm-ki raczej, gaźnik pewnie g16.

    Widać wyraźnie, że na zdjęciu jest GM20
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 13973086
    cyborg39
    Poziom 29  
    Posty: 2127
    Pomógł: 105
    Ocena: 542
    Prawie wszyscy błądzicie. Motocykl to zlepek kilku pojazdów. Rama, tylne koło, zbiornik paliwa, siodło, filtr powietrza, amortyzatory tylne, wahacz przedni to SHL M-11, silnik i gaźnik WFM M-06 S-34 (gdzie S-34 to symbol silnika, pojemność 125 ccm), przednie koło WSK 125 lub 175 (były takie same w pewnych modelach), tłumik tak samo jak przednie koło, kierownica również, kawałek przedniego błotnika tak samo.
  • #8 13973131
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Czym się różni przednie koło wsk od shl ?
  • #9 13973391
    Polos113
    Poziom 16  
    Posty: 117
    Pomógł: 16
    Ocena: 54
    W SHL jest większa piasta (bęben) niż w WSK.
  • #10 13975664
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Czyli orygalnie w shl powinny być koła 19
  • #12 13976629
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    A czy cylinder od shl m11 pasowałby do tego silnika ?
  • #14 13984930
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Jeśli w przyszłości chciałbym założyć cylinder od shl m11 (175 ccm) to czy silniku coś trzeba zmieniać np sprzegło na 4 tarczowe ?
  • REKLAMA
  • #15 13985584
    cyborg39
    Poziom 29  
    Posty: 2127
    Pomógł: 105
    Ocena: 542
    Przecież powyżej napisałem że silnik S-32 (od SHL M11) i S-34 (ten od WFM S34) mają ten sam dół, czyli kartery, sprzęgło, skrzynię biegów, wał korbowy, iskrownik. Różnią się cylindrem, tłokiem, głowicą, gaźnikiem.
  • #16 13988464
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Co oznacza S06 na silniku ? i czy sprzegło 4 tarczowe coś zmieni podczas jazdy ?

    Dodano po 18 [minuty]:

    A cylinder żeliwny czym się różni od zwykłego ? i czy ma to wpływ na prace silnika lub wytrzymałość.?
  • Pomocny post
    #17 13989022
    cyborg39
    Poziom 29  
    Posty: 2127
    Pomógł: 105
    Ocena: 542
    Jeżeli na tym silniku masz symbol S-06 to masz jeszcze większą mieszankę, S-06 miał oryginalnie pojemność 150 ccm. Widocznie ktoś już włożył cylinder od S-34 czyli 125. Silnik S-06 miał jednak nadal ten sam dół co S-32 i 34. Sprzęgło czterotarczowe już tam jest. Sprzęgło jest obliczane na etapie konstruowania silnika do jego maksymalnego momentu obrotowego, i ilość tarczy zależy m.in od tego. Dla pojemności 125 jest ono bardzo przewymiarowane, co znaczy że będzie długo i bezawaryjnie pracowało. Cylindry aluminiowe mają lepsze chłodzenie od żeliwnych. Nie wiem co masz na myśli pisząc o "zwykłym" cylindrze
  • #18 13990360
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ten silnik ma 3 tarcze sprzegłowe ( sprawdzałem ). Cylinder jest od Wfm m06 oryginalnie cylinder nadaje się do 150 ale fabryczna pojemność tego cylindra to 125 ccm. Jakbym chciał zalożyć ten cylinder od m11 175ccm to żeby sillnik dobrze pracował na biegu powinno być sprzegło 4 tarczowe ? bo w niektórych 175 sprzegło ma 4 tarcze..
  • #19 13991187
    cyborg39
    Poziom 29  
    Posty: 2127
    Pomógł: 105
    Ocena: 542
    Przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd. Właśnie sprawdziłem w literaturze, i właśnie jest tak jak piszesz - silnik S-06 (pojemność 150 ccm) ma sprzęgło trzytarczowe (tego typu jak silnik S-01 i następne wersje czyli silniki z WSK 125). Natomiast tak jak pisałem wcześniej o silnikach S-34 i S-32, mają one taki sam cały "dół", czyli w silniku S-34 (poj. 125 ccm) fabrycznie było sprzęgło czterotarczowe. Ten cylinder który masz jest od silnika S-34. Nie wiadomo co będzie się działo ze sprzęgłem kiedy zamontujesz cylinder 175 - ale najprawdopodobniej szybko zacznie się ślizgać.
  • #20 13992969
    Matiprokoks
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ok czyli do pojemności 175 ccm musze założyć sprzegło 4 tarczowe bo inaczej bedzie sie ślizgać.

    Dodano po 5 [minuty]:

    I chyba ten silnik jest większy od tego od wski 125 i nadaje sie do 175 ccm ?
  • #21 13999678
    Motorbike
    Poziom 24  
    Posty: 708
    Pomógł: 28
    Ocena: 186
    Czyli do silnika S-34 mogę założyć cylinder 125ccm 150ccm oraz 175ccm ?

Podsumowanie tematu

✨ Motocykl SHL M11 to złożony pojazd, który łączy elementy różnych modeli. Rama, tylne koło, zbiornik paliwa i inne komponenty pochodzą z SHL M11, natomiast silnik i gaźnik są z WFM M-06 S-34, co wskazuje na pojemność 125 ccm. W zależności od rocznika, SHL M-11 występował na kołach 19" lub 18". Silniki S-32 i S-34 mają ten sam dół, różnią się cylindrem, tłokiem, głowicą i gaźnikiem. W przypadku wymiany cylindra na większy (175 ccm), zaleca się zastosowanie sprzęgła czterotarczowego, aby uniknąć problemów z poślizgiem. Cylindry aluminiowe oferują lepsze chłodzenie w porównaniu do żeliwnych.
REKLAMA