Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz

21 Wrz 2014 21:56 5586 5
 • Poziom 9  
  Witam,
  Przestał działać w piecu z płytą ceramiczną piekarnik i wyświetlacz elektroniczny. Zdjąłem górną płytę i okazało się, że wisi luzem różowy kabel widoczny na zdjęciach . Kabel znajduje się w prawej (patrząc od frontu) wiązce kabli wchodzących z dołu pieca w kierunku panela przedniego i grzejników.
  Nie znalazłem żadnej złączki z wypalonym kablem albo bez niego - ani na programatorze, ani na regulatorze temperatury ani ani na przełączniku funkcji piekarnika (wybaczcie ale nie wiem jak one fachowo się nazywają konkretne urządzenia, które sterują tymi funkacjami) :)
  Skąd więc kabel ten się wypiął ?

  Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz
 • Moderator AGD
  bazzyliszek2 napisał:
  Skąd więc kabel ten się wypiął ?

  Nie wypiął się ale się przepalił . Musi gdzieś być jego pozostałość , jakieś resztki.
 • Poziom 9  
  Przepraszam, ale nie napisałem ważnej rzeczy. Zanim odkryłem różowy przepalony kabel w wiązce, najpierw znalazłem też przepalony biały kabelek (cieńszy), który wisiał w okolicy regulatora temperatury piekarnika.
  Patrząc od wnętrza pieca regulator ma u góry 2 złącza a od spodu wychodzi z niego srebrny drut, który otacza potem piekarnik. Do złączy podłączone były - do prawego: kabel różowy, a w lewym był sam konektor z resztkami przepalonego kabla. Tam podłączyłem ten biały kabelek. Załączam szkic.
  WW. kable łączą regulator temperatury z urządzeniem do zmiany opcji grzania piekarnika.
  A co z zrobić z tym różowym z wiązki ? Żadnych resztek nie zauważyłem ani nie ma wolnego konektora. Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz
 • Poziom 9  
  Dziś zlustrowałem wnętrze piecyka i wierzycie czy nie, ale nie znalazłem wzrokowo miejsca do podłączenia różowego kabelka. Nie eksperymentowałem, bo się nie znam. Sądząc jednak po długości przewodu, powinien być podłączony nie dalej niż do listwy przyłączeniowej z wybieraka funkcji piekarnika.
  Załączam rozpiskę obecnych podłączeń kabli do ww. Jak wiecie, ja grzebałem tylko przy regulatorze temperatury gdzie na lewym polu podłączyłem przepalony biały kabel.
  Pomocy ! Ja się zawziąłem, a żona mnie ma już zabić :)

  Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz Kuchnia elektryczna Amica C 602.8.Te-nie działa piekarnik i wyświetlacz
 • Poziom 9  
  Skoro zaparła cisza, wzywam elektryka. Napiszę jaki był finał sprawy.
 • Poziom 13  
  By nie ,mnożyć wątków : po wymianie grzałki termoobiegu , piekarnik ( na termoobiegu) pracuje kilka minut ( grzeje, dmucha) po czym wywala prąd różnicówka ( nie bezpiecznik). Grzałkę wymieniałem już przedtem w tej kuchni ze dwa razy , nic takiego się nie działo.
  Po odpięciu kabli od grzałki, reszta piekarnika działa normalnie( pozostałe funkcje).
  Czy to możliwe, że nowa grzałka jest uszkodzona, i po nagrzaniu się ma przebicie do obudowy?