Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - Spryskiwacz szyby przedniej (i tylniej) nie działa

22 Wrz 2014 21:51 5190 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam. Mam problem który mnie irytuje przed zimą.
    Nie działa mi spryskiwacz na szybę ani przód ani tył. Uprzedzam, że pompka działa na 100%, bezpieczniki są ok a "przyciągając" manetkę słychać pykanie jakiegoś przekaźnika i oczywiście wycieraczki ruszają ale "szyba jest sucha".
    Problem tymczasowo rozwiązałem przekładając kostkę spryskiwacza reflektorów xenon do pompki na szyby i po włączeniu świateł sprysk mam ale tylko na przednią szybę działa, po tym wnioskuję, że jednak jakiś sygnał do pompek dochodzi. Analogicznie przekręcając manetkę na (pryskanie na tył) działa mi tylko tył wycieraczka.
    Gdzie powinienem szukać problemu? Manetka, przekaźnik (skleił się jakoś lub platynki nie stykają?) co i gdzie mam ewentualnie pomierzyć? Czy też może sprawy są bardziej zagmatwane (ta francuska elektronika?) .
    Citroen C5 kombi rok 2003.
    Za wszelkie sugestie i chęci pomocy z góry dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Pompkę wyjmij włóż do słoika i zobacz na wierzchu czy podaje.Mógł sie wiatrak urwać i buczy ale nie podaje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wasylwek napisał:

Problem tymczasowo rozwiązałem przekładając kostkę spryskiwacza reflektorów xenon do pompki na szyby i po włączeniu świateł sprysk mam ale tylko na przednią szybę działa, po tym wnioskuję, że jednak jakiś sygnał do pompek dochodzi.

Dodam ponownie jeżeli w spryskiwacz szyby jest wetknięta kostka spryskiwacza xenonów szyba jest spryskiwana PRAWIDŁOWO.

Ewidentnie nie dochodzi mi napięcie w prawidłowej kostce na sprysk szyby (obstawiam przerwę masy bo w chwili włączenia manetki sygnał dla spryskiwacza ksenonu korzysta z sygnału + (plus) spryskiwacza szyby (kiedyś to przemierzałem i pamiętam, że tak było.
    Chcę zebrać jak najwięcej informacji co mam przejrzeć itp. bo naprawa wiąże się z demontażem zderzaka a to na wekend praca jest.