Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rower z napędem elektrycznym nagle nie ma siły jechać

koks1994 02 Paź 2014 17:14 2454 4
  • #1 02 Paź 2014 17:14
    koks1994
    Poziom 11  

Witam, posiadam rower elektryczny z silnikiem w kole tylnym, od pewnego czasu rower nie ma mocy by jechać w dodatku wydaje dziwne odgłosy, akumulatory sprawne i naładowane, podejrzewam sterownik jednak najpierw chciałbym sprawdzić czy silnik jest sprawny i czy od niego nie dochodzą te dziwne odgłosy i podać mu bezpośrednio zasilanie z akumulatorów jednak jest problem z silnika wychodzą 3 kable po podpięciu 2 z nich silnik rusza i od razu blokuje koło, orientowałem się że to może być wina czujnika halla ( chyba tak się to pisze ) i może on blokować hamulec i trzeba podać osobne zasilanie na hamulec by on się odblokował kolory kabli wychodzące od silnika to pomarańczowy/żółty, zielony, niebieski, a sam sterownik to
    bldc
    36v 15a 6 mos
    rhbm-pt36 magmo albo magma
    ku62-36v-250w wecitypower
    ku63-250w 6x mostet
    takie informację wyczytałem z sterownika

0 4
  • #3 06 Paź 2014 23:42
    koks1994
    Poziom 11  

z tego co wyczytałem to nie da się podłączyć samego silnika bez sterownika tak ? to w takim razie jak mam sprawdzić czy silnik i sterownik są sprawne ?

1
  • #4 07 Paź 2014 17:50
    wojtek 9007
    Poziom 35  

Witam - jeżeli znasz się dobrze na elektronice to możesz taki sterownik rozebrać
    i sprawdzić niektóre elementy ( tranzystory - mosfety oraz inne ).

Dodano po 1 [minuty]:

Rower z napędem elektrycznym nagle nie ma siły jechać
    Zamieść fotkę twojego sterownika.

2
  • #5 05 Kwi 2015 00:09
    kryniek44
    Poziom 7  

Jeżeli z silnika wydobywają się dziwne dźwięki to przypuszczam , że to właśnie z nim jest jakiś problem - może przekladnia planetarna się kończy. Podłączając silnik bezpośrednio do akumulatora , na pewno go nie uruchomisz tym bardziej nie sprawdzisz. Jest proste urządzenie do sprawdzenia hallotronów i uzwojenia w silniku Rower z napędem elektrycznym nagle nie ma siły jechać
    Jednak sądzę , że to zbędny wydatek. Może na próbę lepiej podpiąć drugi kontroler.

2