Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux Easy - nie domywa...

eservice 02 Oct 2014 22:02 2970 7
    eservice
    Level 10  
    Jak w temacie. Zmywarka Electrolux Easy pobiera wodę, normalnie pracuje (dźwięki), ale w efekcie końcowym na naczyniach pozostają jakby resztki niedokładnie spłukanego detergentu (tabletek). Zawsze używam tabletek "all in one" oraz płynu nabłyszczającego.

Dodatkowo dzisiaj na dnie zmywarki, bezpośrednio po cyklu zmywania zobaczyłem plamę z piany oraz na drzwiach nie spłukane resztki, które wcale nie były przyschnięte. Jeśli ktoś zasugeruje odetkanie odpowietrznika po lewej stronie to raczej nie wchodzi to w grę, ponieważ podczas pobierania wody zawór w ścianie mam odkręcony max. na 1/3 bowiem, gdy zwiększę przepływ, to woda przelewa się przez odpowietrznik (3 dziurki w plastikowym pojemniku na lewej ścianie zmywarki) i wycieka na podłogę.

Wąż dopływowy z obu stron ma czyste sitka. Odpływu nie sprawdzałem, bo nie wiem jak, a rura jest zamontowana gdzieś na stałe chyba... Jeśli chodzi o sól, to dosypuję ją bardzo rzadko (2-3 razy w roku), bo ilekroć sprawdzam jej poziom w pojemniku "organoleptycznie", to wyczuwam poziom około 1 cm, czyli tak jakby wcale się nie zużywała?
    Proszę o pilne sugestie i porady.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    gerdowski
    Level 23  
    Witam.
    Czy ramiona swobodnie się obracają, nic ich nie blokuje?
    eservice
    Level 10  
    gerdowski wrote:
    Witam.
    Czy ramiona swobodnie się obracają, nic ich nie blokuje?
    Nic nie blokuje...
    gerdowski
    Level 23  
    Czy wszystkie otwory w ramionach są drożne?
    eservice
    Level 10  
    Sprawdzę jutro, bo teraz piorę jeszcze raz na próbę. Mogły się zapchać, jeśli są praktycznie używane co drugi dzień? Jednak co z tym ciśnieniem wody, która przelewa się przez odpowietrznik?
    szyper-j
    Level 11  
    Miałem podobny przypadek, sprawdziłem filtr, dziurki w śmigłach i wszystko było ok., ale gary niedomyte. Okazało się, że dolne śmigło rozklejone, ale nie całkiem. Przy ciśnieniu robiła się szpara i woda wypływała bokiem.
    eservice
    Level 10  
    Zbiornik na wodę (na bocznej ścianie zmywarki) był zakamieniony. Jednak przy demontażu ułamał się wlot do pompki. Wymieniłem zatem zmywarkę na nową. W jakiś sposób problem został rozwiązany...
    Temat do zamknięcia...