Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LFT116A - Elektroblokada Ms 385

kamilowski81 05 Paź 2014 22:01 1914 3
  • #1 05 Paź 2014 22:01
    kamilowski81
    Poziom 2  

Witam. Mam byćmoże banalne pytanie. Ze zmywarki jakiś czas śmierdziało palonym plastikiem pewnego razu przestała pompować wodę. Rozkręciłem drzwi(wczesniej to robiłem jak się zawiesił zamek więc wiedziałem co i jak). Spalenizna wydobywała się z tego czegoś do czego wchodzą styki elektroblokady Metalflex MS 385. Nie wiem jak się to nazywa więc nie wiem co zamówić/kupić w sklepie i czy można to czymś zastąpić jeżeli nie będzie dostępne. Czy możecie mnie oświecić? Bardzo dziękuję z góry za pomoc

0 3
  • #3 14 Paź 2014 16:14
    kamilowski81
    Poziom 2  

Siema!
    Przepraszam, że tak długo ale nie dałem rady wcześniej(wyjazd służbowy). Niestety nie chodzi mi o zamek oraz elektroblokadę tylko o tę plastikową część(białą) w którą z jednej strony wchodzą kabelki a z drugiej styki od elektroblokady, która na załączonych zdjęciach odróżnia się kolorem od szarego zamka bo jest brązowa. Na tę część kapała woda z powodu pękniętej plastikowej obudowy drzwi i pewnie powodowała zwarcie w wyniku którego część się przepaliła tylko nie wiem jak się nazywa i nie wiem co zamówić.
    Dzięki za pomoc

0
  • #4 28 Paź 2014 00:02
    kamilowski81
    Poziom 2  

Ta część o którą mi chodziło to był plastikowy konektor, który się przepalił ponieważ nad powyżej w obudowie nad nim było pęknięcie i pewnie kapiąca woda powodowała jakieś zwarcie. Zastąpiłem go konektorami zwykłymi z marketu budowlanego. Zmywarka działa ale jest z nią problem i proszę Was o pomoc. Nie wiem czy jakieś zwarcie poszło po niej od tego konektora czy to wina elektroblokady, ale ona jakby skraca każdy program i nie doprowadza go do końca. Najdłuższy program który powinien trwać 1h 54 m ona teraz robi w 30 min. Niby program "Rapid" działa cały bo jest płukanie, grzanie suszenie, ale dzisiaj po otwarciu zobaczyłem na dnie pianę. mam wrażenie, że ona omija jakieś etapy poszczególnych programów. Może ktoś z Was się z tym spotkał i może mi pomóc zanim zawezwę fachmana od zmywarek. Będę na prawdę bardzo wdzięczny. Dzięki

0