Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool - Zmywarka DWH M00 Awaria zmiennego systemu zmywania

pawel12 06 Paź 2014 21:32 693 7
  • #1 06 Paź 2014 21:32
    pawel12
    Poziom 19  

Witam. Dokładnie jak w temacie . Po ok.30 -40 minutach przerywa program .
    Miga lampka 65 stopni i pali się na stałe lampka 70 stopni.
    W instrukcji jest taki właśnie opis -Awaria zmiennego systemu zmywania.
    Czy to dotyczy rozdzielacza strumienia wody na poszczególne śmigła i jego mikrostyków? Może ktoś rozjaśni bardziej szczegółowo.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Sie 2018 11:51
    Foroludus
    Poziom 3  

Miałem podobny przypadek, a powodem był brak zasilania silnika rozdzielacza. Przyczyna to uszkodzony element w module, nie wiem czy to tranzystor czy triak - symbol Z7S f817 (środkowy na zdjęciu).
    Whirlpool - Zmywarka DWH M00 Awaria zmiennego systemu zmywania

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Sie 2018 16:06
    mrice
    Specjalista AGD

Tylko triaki same z siebie się nie uszkadzają... trzeba sie przyjrzeć rozdzielaczowi wody.

0
  • #4 23 Sie 2018 20:56
    Robo-technical
    Poziom 27  

mrice napisał:
    Tylko triaki same z siebie się nie uszkadzają... Trzeba się przyjrzeć rozdzielaczowi wody.
    A dokładnie jego Siemeringowi. Jak puścił wodę to poleciało na silniczek lub krańcówkę, a reszty można się domyśleć.

0
  • #5 23 Sie 2018 21:50
    Foroludus
    Poziom 3  

Macie rację. Tymczasowo rozdzielacz podłączyłem do przewodów zasilających pompę myjącą. Zmywarka chodzi, ale z rozdzielacza kąpie woda. Tem simering, o którym mowa można wymienić?

0
  • #6 23 Sie 2018 22:01
    Robo-technical
    Poziom 27  

Foroludus napisał:
    Tem simering, o którym mowa można wymienić?
    Tak, można kupić np na norcie. Posiadam też taki nowy bo zamówiłem raz przypadkiem, a żal było odsyłać. Jednak jak długo się leje to nie wiem czy nie uszkodził się napęd rozdzielacza. Podaj kod serwisowy 85.... to Ci sprawdzę w katalogu.

0
  • #7 24 Sie 2018 20:25
    Foroludus
    Poziom 3  

Napęd działa. Rozdzielacz wyciągnąłem i sprawdziłem. Na norcie sprawdziłem i jest cały rozdzielacz. Czy można wymienić sam simering? Jeśli tak to jaki rozmiar/nr serwisowy części?

0
  • #8 24 Sie 2018 21:17
    Robo-technical
    Poziom 27  

Foroludus napisał:
    Napęd działa. Rozdzielacz wyciągnąłem i sprawdziłem. Na norcie sprawdziłem i jest cały rozdzielacz. Czy można wymienić sam simering? Jeśli tak to jaki rozmiar/nr serwisowy części?

Podaj kod serwisowy...

0