Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia - koła tył się grzeją

10 Paź 2014 11:01 3612 4
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z samochodem skoda octavia 1.9tdi rok 1998. Zaciski tył po naciśnięciu hamulca nożnego albo ręcznego mocno trzymają. Wymieniłem reperaturki oraz jeden tłoczek i z jednej strony też prowadzenia ,nasmarowałem specjalnym do tego smarem i jest dalej to samo.Myślałem że przewody trzymają ale gdy zacisk trzyma odkręcam przewód oraz linkę od ręcznego i dalej trzyma ,wiec to nie przewody. Jak zacisk nie zamontuje w jażmie i tak przyłoże do klocków i nacisne hamulec to nie trzyma ,problem zaczyna sie jak zamocuje do jażma i zaczyna blokować .Myśle czy czasami nie ukosuje sie lekko tłoczek i go nie cofa ,spotkaliście sie z takimi objawami? i jak to sprawdzic.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Klocki w jarzmie są luźne?
  • Poziom 8  
    jak sie wyjmie zacisk to tak
  • Moderator Samochody
    Albo masz uszkodzony mechanizm ręcznego w zacisku albo uszczelki gumowe w samym tłoczku, tam gdzie wchodzi mechanizm ręcznego.

Powiedz mi czy jak wymieniałeś uszczelnienie tłoczka i tłoczek, to dobrze wyczyściłeś miejsce gdzie wchodzi uszczelniacz tłoczka?

To uszczelnienie ma za zadanie cofać tłoczek z powrotem, czy tak się dzieje?

Jeśli nie, wyciągnij gumkę i ją obróć i zamontuj odwrotnie i zobacz czy się cofa tłoczek.
  • Poziom 31  
    Z tego co się doczytałem /nie wiem czy dobrze/ to masz krzywe prowadnice zacisku- to te bolce w które wkręczasz śruby trzymające zacisk /na klucz 13/. Wkręć tłoczki, załóż zacisk, przykręć go i sprawdź, czy swobodnie się przesówa w ramach swojego luzu. jak nie to wymień prowadniki.