Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Ceraclass zW 14-2 - dv - Wyciek Pary-Gorącej Wody.

13 Paź 2014 13:00 3639 9
  • Poziom 2  
    Witam.Mam problem z piecem Junkers Ceraclass zW 14-2 - dv ke.W dniu wczorajszym relaksując się w wanie usłyszałem "strzał" i moim oczom ukazała się para wodna wyciekająca w miejscu które oznaczyłem na zdjęciu.Po odczekaniu kilku minut załączyłem piec ponownie w miejscu wskazanym na foto można zauważyć skraplająca się wodę do tego zauważyłem iż wskaźnik BAR wskazuje 0.Proszę o diagnozę.Pozdrawiam.
    Junkers Ceraclass zW 14-2 - dv - Wyciek Pary-Gorącej Wody.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Użytkowanie Kotła bez wody ( ciśnienie 0 bar) grozi jego uszkodzeniem !!! Koniecznie trzeba uzupełnić wodę do ciśnienia 1-1,5 bar.
    Zadziałał zawór bezpieczeństwa. Nastąpił przegrzew ponad 100°C i wyrzut pary przez zawór bezpieczeństwa. Spowodowany np. blokadą pompy, zbyt niskim stanem wody na w kotle, blokadą zaworu 3-D, brudem na elektrodach itd....Radzę zgłosić kocioł do konserwacji do najbliższego serwisanta. Doraźnie zmniejszyć nastawy na termostacie co+cw i otworzyć na max jeden grzejnik np. łazienkowy.
    Jak wyżej.
    Ja stawiam na uszkodzoną płytę. Zanika zasilanie na pompie. Podczas pracy ktotła następuje natychmiastowy przegrzew i opisane przez ciebie skutki.

Podaj datę uruchomienia kotła, nawet jak jest po gwarancji.
    Cytat:
    Radzę zgłosić kocioł do konserwacji

Cytat:
    Ja stawiam na uszkodzoną płytę

Koledzy proszę nie straszyć klienta. Kocioł turbo z tych nowszych, zapewne na gwarancji ( widać to po manometrze). Pewnie za mało wody w nim było. Oczywisćie wizyta serwisanta nie jest całkiem bezpodstawna.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.Co do pieca pierwsze jego uruchomienie nastąpiło na początku roku.Także teoretycznie gwarancja na piec jest,a w praktyce hmm,piec był montowany przez osobę która nie jest serwisantem Junkers-a więc gwarancji nie mam.Tak mi powiedziała poprzedni właściciel mieszkania.Nie wiem jak to się przekłada na realia.
    Serwisant nie musiał i nie musi montować urządzenia by mieć gwarancję. To czy potrzebne było tzw. pierwsze uruchomienie przez serwisanta decydował kod produkcji FD (obecnie gwarancja nie wymaga pierwszego uruchomienia przez ASJ, gwarancja biegnie od daty zakupu)...Należy posiadać fakturę zakupu, ostemplowaną gwarancję i usterkę można zgłosić do najbliższego serwisanta junkersa.
    serwisszulborski.pl napisał:
    Serwisant nie musiał i nie musi montować urządzenia by mieć gwarancję. To czy potrzebne było tzw. pierwsze uruchomienie przez serwisanta decydował kod produkcji FD (obecnie gwarancja nie wymaga pierwszego uruchomienia przez ASJ, gwarancja biegnie od daty zakupu)...Należy posiadać fakturę zakupu, ostemplowaną gwarancję i usterkę można zgłosić do najbliższego serwisanta junkersa.

Dodam tylko, że gwarancja musi być podbita przez osobę z uprawnieniami gazowymi.
  • Poziom 23  
    i jak wyszło z tą usterką?
  • Poziom 2  
    Przyszedł zaprzyjaźniony serwisant i uruchomił piec.Usterka była spowodowana zbyt szybkim nagrzaniem ruchu obiegowego,tzn część grzejników była ustawiona na 0 a druga cześć na 5 co spowodowała iż piec się przegrzał.Piec funkcjonuje prawidłowo.Dziękuje wszystkim za pomoc.