Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v795rds - jak najepiej podłączyć z Sony kdl-52w5500

djmilkyway 13 Paź 2014 23:07 1068 8
  • #1 13 Paź 2014 23:07
    djmilkyway
    Poziom 5  

Witam,
    Posiadam amplituner Yamaha rx-v795rds, kiedyś niezłe cacko, dźwięk do tej pory bardzo mi się podoba i nie chciałbym go zmieniać.
    Używałem go tylko do muzyki stereo, lecz w końcu postanowiłem zakupić resztę głośników do stworzenia kina.
    NIE WIEM jak najlepiej podłączyć amplituner do TV i do dekodera kablówki UPC Mediabox HD. TV mam w miarę nowy Sony SONY kdl-52w5500
    Proszę o radę jak najlepiej połączyć te trzy elementy?.

0 8
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2014 08:21
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz kablami optycznymi z końcówkami toslink zarówno TV jak i media box.

0
  • #3 15 Paź 2014 01:44
    djmilkyway
    Poziom 5  

podłączyłem jak napisałeś. gra na dolby surround a na dts mam cisze chociaz z laptopa idzie taki sygnał przez hdmi do telewizora. a z tv amplituner podlaczylem przez kabel optyczny.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Paź 2014 02:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Ten telewizor nie wspiera formatu DTS na wyjściu optycznym.

Kolega ma dwie opcje, jeżeli naprawdę DTS jest konieczne:

- sprawdzić, czy laptop ma wyjście optyczne - zdarzają się takie laptopy

- użyć separator audio z sygnału HDMI np. aukcja nr 4624293258 na popularnym portalu aukcyjnym. To oczywiście tylko przykład. Można je kupić w innych serwisach sieciowych.

0
  • #5 15 Paź 2014 02:28
    djmilkyway
    Poziom 5  

to mozliwe zeby telewizor ktory jest o wiele lat mlodszy i dalem kiedys za niego fortune nie mial dts a normalne dolby tylko? jestes pewien? jest sens walczyc wogole o to dts czy nie ma az tak duzej roznicy z dolby?

Dodano po 1 [minuty]:

a jakbym tv z ampli podlaczyl przez czincz? bo napisales ze dts nie idzie przez optyczne to moze na czinczu pojdzie

0
  • Pomocny post
    #6 15 Paź 2014 02:33
    Polon_us
    Poziom 40  

djmilkyway napisał:
    to mozliwe zeby telewizor ktory jest o wiele lat mlodszy i dalem kiedys za niego fortune nie mial dts a normalne dolby tylko? jestes pewien?

Proszę sprawdzić instrukcję telewizora - dział -> Dane techniczne -> Optical Out

djmilkyway napisał:
    bo napisales ze dts nie idzie przez optyczne to moze na czinczu pojdzie

Połączenie CINCH jest sygnałem analogowym i DTS nie przejdzie po tym. DTS, jak i Dolby Digital może przejść tylko przy połączeniach cyfrowych.

0
  • #7 15 Paź 2014 02:38
    djmilkyway
    Poziom 5  

kumam, a moglbys mi poradzic szczerze czy roznica jakosci dzwieku jest znaczaca miedzy dts a dolby? czy jest sens inwestowac w ten separator? niby 200zl ale zawsze cos.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Paź 2014 02:48
    Polon_us
    Poziom 40  

Osobiście, nie uważam, że "skórka warta wyprawki". Innymi słowy, jeśli ma się naprawdę "dobre ucho" i dobry sprzęt, to różnica może być słyszalna.

Ale generalnie, baaardzo wątpię.

Niech kolega sprawdzi jeszcze tego laptopa, może ma wyjście optyczne.

0
  • #9 15 Paź 2014 02:51
    djmilkyway
    Poziom 5  

niestety nie mam w laptopie. wielkie dzieki za pomoc!!! mam jasna sytuacje. pozdrawiam

0