Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens WP13T551BY/01 - cieknący fartuch, jak wymienić, uszczelnić

kabalec 14 Paź 2014 08:31 918 5
  • #1 14 Paź 2014 08:31
    kabalec
    Poziom 6  

W pralce siemens WP13T551BY/01 wymieniłem łożysko i simering. Podczas prania testowego ten problem już jest rozwiązany ale pojawił sie kolejny - jest wyciek z fartucha z jednej strony ale tylko podczas wirowania. Czy ktoś wie jak wyjąć i wymienić ten fartuch?

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Paź 2014 12:36
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Jak dałeś radę z łożyskami to temat z fartuchem to pikuś. Jeśli nie jest rozdarty to wymiana nie jest konieczna tylko jego uszczelnienie. Odkręcasz wkręty, (które są pochowane pod górnym brzegiem fartucha) brzeg fartucha uszczelniasz silikonem i ponownie go przykręcasz wkrętami.
    Podobnie postępujesz z dolnym brzegiem fartucha, po odkręceniu obejmy.

0
  • #3 17 Paź 2014 13:36
    kabalec
    Poziom 6  

Dobra sprawdzę dokładnie - bo na pierwszy rzut oka dziury w fartuchu nie widziałem a woda leci gdzieś z górnej części fartucha, ale tylko przy wirowaniu w jedną stronę.
    Dziękuje za info.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Paź 2014 14:15
    maniek475
    Poziom 24  

Witam.

Tak jak kolega wyżej napisał z tym że rozkręcić porządnie

wymyć i skręcić bez silikonu .

A temu bez silikonu, są tam dwa kanały odpływowe które jak zapaćkasz silikonem

spowodują wywalanie wody między klapą a obudową .

Pozdrawiam maniek475.

1
  • #5 17 Paź 2014 14:42
    kabalec
    Poziom 6  

Dobra spróbuje to rozkręcić, wymyć, sprawdzić dokładnie stan fartucha i skręcić bez silikonu, jak się nie uda i będzie fartuch cały to zastosuje silikon pamiętając oczywiście o kanałach odpływowych

0
  • #6 21 Paź 2014 07:20
    kabalec
    Poziom 6  

Rozebrałem fartuch. Był cały.
    Uwaga na ten model!
    Zauważyłem, że już w fabryce nie wkręcono dwóch wkrętów od przedniej strony fartucha - po bokach.
    Z tyłu wkręcono 4 wkręty, z przodu tylko jeden na środku i stąd wydaje mi się, że z czasem zrobił się wyciek.
    Oczywiście dokręciłem dwa brakujące wkręty i podczas wirowania jest sucho.

0