logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

siemens WP13T551BY/01 - cieknący fartuch, jak wymienić, uszczelnić

kabalec 14 Paź 2014 08:31 1440 5
REKLAMA
  • #1 14039753
    kabalec
    Poziom 9  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    W pralce siemens WP13T551BY/01 wymieniłem łożysko i simering. Podczas prania testowego ten problem już jest rozwiązany ale pojawił sie kolejny - jest wyciek z fartucha z jednej strony ale tylko podczas wirowania. Czy ktoś wie jak wyjąć i wymienić ten fartuch?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 14048965
    Stefciu_B
    Specjalista AGD
    Posty: 1373
    Pomógł: 312
    Ocena: 1222
    Jak dałeś radę z łożyskami to temat z fartuchem to pikuś. Jeśli nie jest rozdarty to wymiana nie jest konieczna tylko jego uszczelnienie. Odkręcasz wkręty, (które są pochowane pod górnym brzegiem fartucha) brzeg fartucha uszczelniasz silikonem i ponownie go przykręcasz wkrętami.
    Podobnie postępujesz z dolnym brzegiem fartucha, po odkręceniu obejmy.
  • REKLAMA
  • #3 14049145
    kabalec
    Poziom 9  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    Dobra sprawdzę dokładnie - bo na pierwszy rzut oka dziury w fartuchu nie widziałem a woda leci gdzieś z górnej części fartucha, ale tylko przy wirowaniu w jedną stronę.
    Dziękuje za info.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 14049236
    maniek475
    Poziom 25  
    Posty: 463
    Pomógł: 88
    Ocena: 109
    Witam.

    Tak jak kolega wyżej napisał z tym że rozkręcić porządnie

    wymyć i skręcić bez silikonu .

    A temu bez silikonu, są tam dwa kanały odpływowe które jak zapaćkasz silikonem

    spowodują wywalanie wody między klapą a obudową .

    Pozdrawiam maniek475.
  • REKLAMA
  • #5 14049299
    kabalec
    Poziom 9  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    Dobra spróbuje to rozkręcić, wymyć, sprawdzić dokładnie stan fartucha i skręcić bez silikonu, jak się nie uda i będzie fartuch cały to zastosuje silikon pamiętając oczywiście o kanałach odpływowych
  • #6 14059511
    kabalec
    Poziom 9  
    Posty: 24
    Ocena: 3
    Rozebrałem fartuch. Był cały.
    Uwaga na ten model!
    Zauważyłem, że już w fabryce nie wkręcono dwóch wkrętów od przedniej strony fartucha - po bokach.
    Z tyłu wkręcono 4 wkręty, z przodu tylko jeden na środku i stąd wydaje mi się, że z czasem zrobił się wyciek.
    Oczywiście dokręciłem dwa brakujące wkręty i podczas wirowania jest sucho.
REKLAMA