Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Baotian bt49qt-6 - wycieka paliwo z filtra powietrza, nie pali.

14 Paź 2014 09:02 4278 6
  • Poziom 21  
    Skuter 4t Baotian bt49qt-6 nie pali i z puszki filtra powietrza kapie benzyna tworząc plamę na podłodze. Ostatnio regulowałem gaźnik ale dobrze jeździł 20 km. Węże dobrze połączone. Co jest nie tak w gaźniku?
  • Poziom 19  
    Pewnie pływak tonie i leje za dużo.
    Możliwe też, że się zwyczajnie zawiesza.
  • Poziom 35  
    Sprawdź luzy zaworowe i w razie konieczności wyreguluj je zgodnie z wytycznymi producenta ( informacje na forach). Gaźnik również do sprawdzenia. Czy robiłeś coś przy rozrządzie, bo jeśli tak, to sprawdź jego ustawienie.
  • Poziom 23  
    Czy paliwo kapie u Pana cały czas czy tylko przy próbie odpalenia? Proszę sprawdzić zaworek iglicowy na pływaku, czasami ziarnko piasku powoduje niedomykanie zaworka. W jakich okolicznościach, po jakich zmianach moto odmówiło posłuszeństwa?
  • Poziom 21  
    Zawory ustawiony jest ssący: 0,05, wydechowy 0,07, rozrząd poprawnie ustawiony.
    Skuter odmówił posłuszeństwa i tak zaczął się zachowywać po wyczyszczeniu gaźnika i regulacji. Po regulacji ładnie działał przez 20 km a za kilka dni jak odpaliłem to zaczęło lać spod filtra. Paliwo kapie tylko po próbie odpalenia, normalnie nie wycieka jak skuter stoi więc wydaje mi się że kranik jest w porządku. W 4T jest zawór iglicowy? Chodzi o ten w gaźniku na pływaku - takie małe kowadełko? Dzisiaj postaram się rozkręcić ponownie gaźnik. Co jeszcze mógłbym sprawdzić?