Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwiększenie mocy odkurzacza na baterie

15 Paź 2014 17:51 1365 11
  • Poziom 9  
    Witam

Mam odkurzacz taki mały pokojowy do ładowania w stacji dokującej.
    Trochę słabo ciągnie - a wiadomo to jest ważna sprawa :)

Powiedzcie proszę czy jak bym dołożył jeden aku o podobnych parametrach pojemności do tamtych pozostałych które są wewnątrz odkurzacza to to coś da??
    Bo chyba zwiększy się jego napięcie to może i lepiej będzie ciągną - dobrze rozumie ??

I czy ta sama ładowarka da rade mi wtedy do "pełna" taki zestaw naładować ????

Proszę o informacje - bo ja się na tym za bardzo nie znam.

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    ....zwiększy się napięcie....... jak dasz SZEREGOWO do istniejących akumulatorów, tyle że ........... silnik odkurzacza może się SPALIĆ, ponieważ jest on DEDYKOWANY do istniejącego napięcia zasilania. Oczywiście, żeby się WIĄŻĄCO wypowiedzieć, musiałbym znać parametry silnika - napięcie , moc. Zresztą regulamin forum dosyć wyraźnie mówi o podawaniu dostępnych parametrów urządzenia. Chociażby NAZWY i TYPU.
  • Poziom 9  
    Taka metka jest na odkurzaczu. Czy na tej podstawie da się coś więcej powiedzieć??

zwiększenie mocy odkurzacza na baterie
  • Poziom 25  
    Zwiekszyć jego moc ssącą można zmienić tylko w jeden sposób- wymienić silnik na mocniejszy, a jest to operacja nieopłacalna. Jak dasz większe napięcie to moc ci się zwiększy, ale chiński silniczek tego długo nie wytrzyma.
  • Poziom 9  
    Akumulatory są te stare (takie beczułki pewnie ni-cd) mam też kilka takich myślę że sprawnych z drugiego podobnego odkurzacza. Jeśli bym dołożył jeszcze 2 - szeregowo (bo jest miejsce) to ta sama stacja dokująca da rade naładować "ten wynalazek" Czy lepiej odpuścić ten eksperyment??
  • Poziom 25  
    Stacja dokująca nie naładuje tego wynalazku. Trzeba by ją zmodyfikować.

Dodano po 24 [sekundy]:

Lepiej odpuść zabawę i kup sobie mocniejszy odkurzacz.
  • Poziom 9  
    Jeśli wymienię na nowe np 5x AA 1.2v 2000mah to czy ta stacja mi je tez naładuje??
    pytam ponieważ te obecne są ni-cd a nowe będą li-ion
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    wojtek 007 napisał:
    Jeśli wymienię na nowe np 5x AA 1.2v 2000mah to czy ta stacja mi je tez naładuje??
    pytam ponieważ te obecne są ni-cd a nowe będą li-ion

Nie ma akumulatorów Li-ion o napięciu 1,2V. Zamiast akumulatorów Ni-Cd możesz zastosować akumulatory Ni-MH. Zkup akumulatory o niskiej rezystancji wewnętrznej, nie kupuj najtańszego badziewia do tego zastosowania.
  • Poziom 25  
    Ładowanie akumulatora Li-ion w takiej ładowarce grozi widowiskowym wybuchem.
    Akumulatory litowo-jonowe maja specjalną procedurę ładowania.
    Pisze z telefonu, sorki za błędy.

Można z telefonu także pisownię sprawdzać. Masz do tego odpowiednie narzędzie. swiercm
  • Poziom 9  
    Dziękuje za informacje.... albo kupie te aku ni-mh albo po prostu popatrzę za nowym modelem odkurzacza.