Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki napięcia(?) podczas pracy AGD

15 Paź 2014 21:54 1701 4
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista elektryk
    Przede wszystkim zaprosić kumatego elektryka, z tego co mi się wydaje (a kula mi się zepsuła), sam WLZ jest za mały przekrój. Jak wygląda protokół z badań instalacji po remoncie?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Czy na tą nową instalację jest jaki kolwiek projekt?

Widać, że lecisz po łebkach, dlaczego kuchnia na jednym obwodzie i na dodatek 20A, zrób zgodnie ze sztuką, 16A, ale kilka obwodów.

Rozumiem, że instalacja jako nowa, zostanie wykonana w systemie TN-C-S?
    Gdzie aparatu RCD na kuchnię i łazienkę?
    Jakie wyszły pomiary dla PE?

Nie ma "kabli" 3,5, przewodów zresztą też ...
    Gniazdo 32A za eSami 16A - gratulacje ...

Może problem z łączeniami w puszkach itp?

Zaproś tego elektryka, bo to co próbujesz ukulać, to się ni kupy ni **** nie trzyma.
    Jakie masz doświadczenie w pracach elektrycznych?
    Nie pisz nawet, że na dodatek posiadasz świadectwo kwalifikacji - bo to co robisz urąga wszelkim zasadom, naukom itp. itd.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Elektryk z papierami. Oględziny całej instalacji, pomiar IPZ i rezystancji izolacji. Jak trafisz na ideała to może mieć analizator parametrów sieci - niech zostawi na jakiś czas i zweryfikuje wyniki.
  • Poziom 11  
    Jeżeli to na wsi, a z opisu tak wynika to spadki są na odcinku transformator linia napowietrzna dom już. Skoro obciążenie jej przez sąsiada wpływa na napięcie u Ciebie to niewiele zdziałasz. Chyba, że sąsiad sobie sklecił spawarkę tak wydajną że od razu prętem spawa. Takie akcje przerabiałem i czasem w dwóch wsiach widać efekty spawania bramy. Jeśli są takie spadki już na Twoim przyłączu to nic nie zrobisz.