Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saeco odea giro - Zapycha wylot kawy

ronuch 23 Oct 2014 15:54 3477 4
 • #1
  ronuch
  Level 11  
  Witam!
  Mam problem z ekspresem Saeco odea giro. Ekspres nie mieli kawy. Sam młynek działa prawidłowo tylko zapycha się wylot kawy z młynka. Problem pojawił się już drugi raz. Za pierwszym razem myślałem że to przypadek - rozebrałem młynek, wyczyściłem i był spokój do dziś. Na szybko sprawdziłem i znowu zatkany młynek. Co jest powodem takiego zapychania?
  Ekspres jest mojej mamy ale ja mam prawie taki sam (Saeco odea giro plus) i w moim nie ma takiego problemu a używamy takiej samej kawy Lavazza Crema e Aroma. Proszę o jakieś rady.
  Pozdrawiam
 • #2
  walsa
  Level 10  
  Też tak miałem. Okazało się że, mojej pani nie chciało się wyciągać zasobnika wody i nalewała dzbankiem wodę do zasobnika w ekspresie. Trochę rozlała, i zmoczyła ziarna. Skutek był taki jak u Ciebie. Kawa się zapychała.
  :-?
 • #3
  ronuch
  Level 11  
  Witam! Niestety u mojej mamy taka sytuacja nie ma miejsca. Jak na razie jeszcze się nie zapchał ale to chyba tylko kwestia czasu. pozdro
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Szukaj winowajcy w postaci wilgoci/wody

  Owa usterka występuję, jak kolega wyżej napisał.. Po zmoczeniu / zawilgoceniu kawy..
  Może gdzieś delikatnie pryska wodą ?
 • #5
  ronuch
  Level 11  
  Chyba już wiem. Na górze lejka do którego sypie się kawa jest taki gumowy wylot który wychodzi szczelina na górnej pokrywie ekspresu. Ten wylot nie był założony na szczelinę przy składaniu obudowy i para z bloku zaparzającego zbierała się chyba w lejku kawy i samym młynku. zobaczymy czy moja teoria jest prawidłowa :)