Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon HK 3770 czy Pioneer a-30 + n-30

06 Lis 2014 07:52 7716 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zacznę od tego, że przyszedł czas na wymianę starej Diory WS504B na coś nowocześniejszego, z funkcją radia internetowego. Kwota jaką chcę przeznaczyć to maksymalnie 2000zł. Chciałbym żeby nowy sprzęt zagrał przynajmniej takim samym miękkim i mocnym dołem jak poczciwa WS 504B, a do tego żeby jakość dźwięku była lepsza. Moją uwagę przyciągnęły dwie marki (modele): amplituner HK 3770 i wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy Pioneer a-30 i n-30. Niestety HK jest dość świeżym produktem i jeszcze nie ma nigdzie testów, recenzji i konkretnych opinii. W internecie wszędzie piszą że wzmacniacz zagra lepiej niż amplituner, ale nigdzie nie piszą czy wzmacniacz za 1000 zł zagra lepiej niż amplituner za 2000zł. Specjalista w Saturnie, z tych dwóch zestawów poleca HK, ale może tylko dlatego że Pioneera akurat nie mają w sprzedaży. Może ktoś słyszał któryś z tych sprzętów i powie coś na ich temat? Jeśli chodzi o kolumny to Diora grała z podpiętymi trójdrożnymi DIY
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Ja mam Yamahe R-N500 i jak dla mnie gra wystarczająco dobrze, dużo lepiej od starego Kenwooda KR-A3050. A Ten HK 3770 jest wg mnie paskudny jak chodzi o wygląd, ale to już kwestia gustu.

Kupisz tą Yamahe za około 1850zł na znanym portalu aukcyjnym z polskiej dystrybucji, z pełną 3 letnia gwarancją.

A od tego Pioneer'a to chyba już lepiej Denona + przystawkę sieciowa Denon'a do niego kupić, coś koło 2200zł wyjdzie za kpl.

A jak ci zależy bardzo na dźwięku i funkcjach sieciowych, to wzmak stereo + CD z funkcja sieciowego odtwarzania, ale sam taki CD to około 2000 zł (np. Yamaha CD-N500)... no niestety. No ale możesz do tego np kupić używana Yamahe AX-930 i wtedy już za kpl tak dużo nie wyjdzie jakbyś miał kupować nowy wzmacniacz.
    Albo wspomniane rozwiązanie od Denon'a, tj http://www.denon.pl/pl/product/pages/product-...s&subid=networkaudioplayer&productid=dnp720ae + wzmacniacz do tego używany lub nowy.

Wzmacniacz stereo za 1000zł nowy, to też jest tylko co najwyżej taki sobie wzmacniacz - taka prawda. Sensowniejsze wzmacniacze stereo zaczynają się od 1600-2000zł.

btw, http://audio.com.pl/testy/yamaha-r-n500:5
  • Poziom 9  
    phoe dzięki za propozycje. Czytałem opinie o wspomnianym modelu Yamahy, zdania są podzielone, jedni mówią że ma bardzo słaby dół a drudzy że wystarczająco gra basem. Za podany dużo słabszy od Pioneera a-30 zestaw Denona musiałbym dać ponad 2500. Harman może jest brzydki ale zależy mi raczej na tym żeby sprzęt dobrze grał, wyglądać nie musi. Czekam na opinie kogoś kto słyszał HK 3770 lub Pioneera a-30 i mógłby porównać do staruszki Diory
  • Poziom 29  
    Masz jeszcze Onkyo TX-8050.
    A Pioneer obecnie to dość słaby sprzęt robi generalnie.

I to jak zagra dany wzmacniacz zależny też od kolumn, mi bas odpowiada jak chodzi o muzykę w tej R-N500.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Pioneer zwłaszcza model A30 to solidny klasyczny wzmacniacz, Yamaha, zwłaszcza jako amplituner z masą dodatków na pokładzie to już sprzęt 4w1. A30 ma zdecydowanie lepsze nasycenie brzmienia niż amplituner yamahy, co innego jak byś kupował wzmacniacz yamaha as700. Sieciówka N30 to nie mistrzostwo, ale ma przynajmniej duży monitor, a nie wąski zwykły wyświetlacz jak w starym video.
    Różnicę słychać dobrze,zwłaszcza na lepszych podłogówkach.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Słuchałem HK3490 czyli poprzednią serię, sam mam HK980 i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Bardzo dobrze radzi sobie w kontroli basu, średnica dobrze wkomponowana w całość, góra lekko cofnięta. Dobierając do zestawu kolumny JBL, Infinity, Klipsch, Canton, Magnat, Dali czy też Heco brzmienie to bajka. Polecam dokładniej obeznać się z brzmieniem Harmana, może się spodobać.
  • Poziom 9  
    Kupiłem HK. Jakość dźwięku powala na kolana, słychać każdy szczegół, podoba mi się to. Jednak brakuje trochę basu. Ustawione na +10 a i tak mało. Sprawdzę jeszcze jak ten sprzęt się zgra z Polarisami kolegi i dam znać czy wymieniam/zwracam, bo w Media-Markt nie mają już Yamahy R-N500 ani Pioneera a-30 & n-30.
  • Poziom 29  
    Kwestia kolumn też, ja tylko i wyłącznie słucham na pure direct przy tej N500 i jest dobrze, tylko ja mam pewnie trochę lepsze kolumny od ciebie. To jest też kwestia przyzwyczajenia, mi po przesiadce z Altusów 300 na Magnaty 677 też basu brakowało... ale tylko przez 1-szy dzień. ;)
    HK generalnie z opinii w necie, powinien dać więcej basu od Yamahy bez "kręcenia" pokrętłami.
  • Poziom 9  
    phoe no możliwe, możliwe. Na Polarisach kolegi zagrał lepiej basem niż na moich DIY z STX'ami.

Jednak sprzęcik zostaje u mnie i za jakiś czas pomyślę o zmianie kolumn. Dziękuję wszystkim za rady.
    Temat do zamknięcia