Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chevrolet - Niedogrzany silnik 1.8

paczanga 15 Nov 2014 17:51 969 4
    paczanga
    Level 10  
    Witam

Szukam przyczyny niedogrzania silnika 1.8 T18SED (kopia silnika 1.8 Opla) + LPG
    Dotychczas wymieniłem:
    - termostat (temp otwarcia 92)
    - czujnik temperatury
    - korek zbiornika wyrównawczego

Dzisiaj w trasie temperatura rosła do 85 stopni i nagle spadła do 75, później wahała się między 72 a 79 stopni.
    Na postoju wzrosła do 89 stopni ale po ruszeniu spada do zakresu 73/79 stopni.

Jak dotąd wymieniłem już dwa termostaty a problem nadal występuje.

Temperaturę badam interfejsem ELM i jest zgodna z wskaźnikiem na desce, komputer korzysta z jednego czujnika.

Czy może ktoś miał podobny problem? Bo mnie już kończą się pomysły a rośnie frustracja.

Zostaje mi tylko ponowne sprawdzenie różnicy pomiędzy czujnikiem a temperaturą w zbiorniku bo nie wiem co innego może być przyczyną takich temperatur.
    decybel91
    Level 42  
    Przysłoń chłodnicę kartonem, jeśli będzie stabilnie, to poprostu po uchyleniu termostatu silnik się wychładza przez kontakt z płynem w chłodnicy.
    Termostat jakiej produkcji?
    paczanga
    Level 10  
    Wiadomo że po pierwszym otwarciu temperatura spada ale po 20 czy 60 km ? Raczej powinna być stabilna.

Ona tylko raz osiąga temp 92 stopni a później już do niej nie wraca.

Przed chwilą mierzyłem termometrem bezpośrednio w zbiorniku i jest o 10 st wyższa niż na czujniku. Czy taka różnica jest normalna? Zastanawiam się czy połączenie czujnik-> komputer czegoś nie przekłamuje.
    User removed account
    User removed account  
    paczanga
    Level 10  
    Aptekarzem nie jestem :P

Dla mnie to nie banał bo cały czas kotłuje więcej paliwa niż zwykle.

Termostat wcześniej był wymieniony na firmy Wahler a teraz jest polski Mera.