logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Darsonval (urządzenie do masażu i terapii) czy to opornik czy coś innego?

michael_777 17 Lis 2014 13:01 1224 1
REKLAMA
  • #1 14139769
    michael_777
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Ocena: 30
    Witam.
    Mam urządzenie Darsonval. Urządzenie upadło i przy załączeniu szły dymy. Rozebrałem i zauważyłem, że jedna cześć w układzie jest przepalona Jest cała czarna i nie wiadomo czy to jakiś opornik czy coś innego. Schematu w sieci nie znalazłem. Urządzenie posiada pokrętło do siły działania. Dodaje zdjęcia - może ktoś przypuszcza co to może być. Bardzo będę wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Załączniki:
    • Darsonval (urządzenie do masażu i terapii) czy to opornik czy coś innego? SAM_2762.JPG (1.52 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Darsonval (urządzenie do masażu i terapii) czy to opornik czy coś innego? SAM_2761.JPG (1.45 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14139910
    fredo110
    Poziom 24  
    Posty: 407
    Pomógł: 75
    Ocena: 235
    Ten spalony element to rezystor. Jednostką jest rezystancja (dawniej oporność) wyrażana w omach. Jaka jego wartość należy zgadywać. W temacie mało danych, brak nawet modelu urządzenia.
REKLAMA