Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki odłączane bez wyciągania wtyczki

18 Lis 2014 21:04 795 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam podłączony komputer pod TV, także cały dźwięk idzie przez głośniki TV który jest powieszony na ścianie. Czasem jednak potrzebuję wrzucić audio na słuchawki bezprzewodowe. Czy jest jakiś patent/konstrukcja którą można by obejść ciągłe wkładanie/wyjmowanie wtyczki? Przy TV wiszącym na ścianie jest to deczko "upier..."[denerwujące i nie wygodne]. Jakaś przejściówka do wpięcia pomiędzy TV a słuchawki na pstryczek, pilot itd... itp... dosłownie cokolwiek.

Pozdrawiam,
    gkulka
  • Poziom 23  
    W zależności od Twojego sprzętu... na moim przykładzie w laptopie mam wyjście słuchawkowe - analogowe, wyjście przez hdmi i wyjście optyczne, w ustawieniach mogę sobie przełączać którędy ma wychodzić dźwięk
  • Poziom 13  
    Podepnij słuchawki pod chinche i jak będziesz chciał na słuchawkach słuchać to w telewizorze wyciszasz dźwięk :)
  • Poziom 23  
    matisobek napisał:
    Podepnij słuchawki pod chinche i jak będziesz chciał na słuchawkach słuchać to w telewizorze wyciszasz dźwięk :)

Ja tutaj kombinuje gdyby tak dać jakiś mały avr do tego pilota ir i sterować z tego, a wystarczy najprostsze ściszanie :)
    Tak jak kolega matisobek piszę najlepiej rozdzielić sygnał wychodzący z komputera na 2 - jeden na słuchawki a drugi na tv i ściszać dany sprzęt.
  • Poziom 9  
    Nie do końca o to chodzi.W kompie mam dwa wyjścia audio więc mogę wpiąć/wypiąć słuchawki. Dźwięk z kompa idzie HDMI do monitora więc mogę go wziąć z wyjścia w kompie lub TV. Problem jest w tedy kiedy działa tuner TV. Muszę wpiąć/wypiąć słuchawki zależnie czy dźwięk ma iść z głośników czy na słuchawki i tego chcę uniknąć.

Generalnie: słuchawki cały czas wpięte w tv. Dźwięk czy z kompa czy z TV leci na głośniki lub słuchawki -i to mam wybierać tym "pstryczkiem" którego mi brakuje[bez wyciągania kabla]

Dodano po 23 [sekundy]:

gkulka12 napisał:
    Nie do końca o to chodzi.W kompie mam dwa wyjścia audio więc mogę wpiąć/wypiąć słuchawki. Dźwięk z kompa idzie HDMI do monitora więc mogę go wziąć z wyjścia w kompie lub TV. Problem jest w tedy kiedy działa tuner TV. Muszę wpiąć/wypiąć słuchawki zależnie czy dźwięk ma iść z głośników czy na słuchawki i tego chcę uniknąć.

Generalnie: słuchawki cały czas wpięte w tv. Dźwięk czy z kompa czy z TV leci na głośniki lub słuchawki -i to mam wybierać tym "pstryczkiem" którego mi brakuje[bez wyciągania kabla]
  • Poziom 13  
    Gniazda jackowe są tak skonstruowane że po włożeniu wtyczki zwiera/rozbiera się styk informujący kartę że coś zostało podpięte. I albo przylutujesz kabelki na kartę dźwiękowa i będziesz sobie jakimś układem sterować albo spróbuj tak jak wcześniej pisałem podepnij słuchawki pod chinche. Tam zawsze będzie wychodził sygnał więc jak chcesz sobie słuchać z telewizora to słuchawki masz wyłączone A jak chcesz przez słuchawki słuchać to w telewizorze z ciszasz. Ten zabieg nie ingeruje w poziom sygnału wychodzącego z chinche.
  • Poziom 9  
    dobra, pomajstruję przy kabelkach i dam znać..