Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużacz do słuchawek - Przeniesienie gniazda słuchawek z tv w inne miejsce

Streatham 17 Sty 2017 15:13 498 6
  • #1 17 Sty 2017 15:13
    Streatham
    Poziom 3  

Witam
    Proszę o radę.
    Chciał bym najprościej mówiąc przenieść gniazdo wtykowe słuchawkowe z tv w okolice łóżka. Wiadomo, jeśli wepniemy słuchawki do tv to od razu dźwięk w głośnikach zanika a ja potrzebuję wyprowadzić z tv kabel zakończony gniazdem mini jack, kabel ten chcę podpiąć na stałe do tv poprzez normalne gniazdo słuchawkowe, oglądając tv dźwięk będzie płynął standardowo z głośników tv, a w momencie gdy wepnę słuchawki do wyprowadzonego gniazda w okolicy łóżka to dźwięk w głośnikach tv zanika a pojawia się w słuchawkach. Czyli chcę normalnie oglądać telewizję i podpinać słuchawki bez wstawania z łóżka. Wolał bym uniknąć rozkręcania telewizora. Telewizor posiada również AUDIO OUT czincze ale w tym przypadku potrzebny jest chyba jakiś wzmacniacz. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

0 6
  • #2 17 Sty 2017 16:16
    simhak
    Moderator - SAT

Telewizor ma w menu opcję regulacji dla słuchawek?
    Jeśli nie to bez ingerencji w telewizor nie zrealizujesz swojego zamiaru.
    Natomiast wyjście audio + wzmacniacz umożliwia osiągnięcie zamierzonego celu.

0
  • #3 17 Sty 2017 16:26
    kszu
    Poziom 12  

Tak, najprościej głośniki komputerowe z wyjściem słuchawkowym, przerobione na czincz-e.

Robiłem kiedyś coś podobnego dla słabosłyszącej osoby, żeby mogła korzystać ze słuchawek, a reszta domowników przez głośniki.
    Choć z reguły w TV jest osobny wzmacniacz do słuchawek (który w tym wypadku był za słaby) to prostej metody na współpracę głośniki + słuchawki lub przełączanie tego z pilota nie widziałem.

0
  • #4 17 Sty 2017 17:52
    Streatham
    Poziom 3  

TV nie ma regulacji pod słuchawki.
    W takich głośnikach komputerowych z wyjściem słuchawkowym jest jakiś podstawowy wzmacniacz który załatwi sprawę?

0
  • #5 17 Sty 2017 17:55
    abart64
    Poziom 27  

Ja bym sobie zrobił pudełko z przekaźnikiem sterowanym jakimś najprostszym pilotem typu włącz/wyłącz czyli słuchawki/głośniki. Full wypas jak by do tego były słuchawki bezprzewodowe. Ale bez ingerencji w gniazdo w tv się nie obejdzie.

0
  • #6 18 Sty 2017 15:34
    kszu
    Poziom 12  

W głośnikach komputerowych z zasilaniem zawsze jest jakiś wzmacniacz.
    Do tego przedłużacz słuchawek i słuchawki raczej z regulacją głośności na kablu - powinno działać.
    Jednak gdybyś miał dopiero to wszystko kupić, rozważ słuchawki bezprzewodowe.
    Ale sprawdź czy jak wepniesz do TV sam przedłużacz (bez słuchawek) to ucichną głośniki, czy zadziała dopiero gdy podłączysz słuchawki, kto wie, co tam wyrzeźbili?

0
  • #7 19 Sty 2017 01:59
    HD-VIDEO
    Poziom 35  

Włożenie wtyku wyłączy głośniki wewnętrzne w TV i nie ma jak tego obejść, bez rozkręcania.

Sygnał audio można wyciągnąć złączem AUDIO OUT + zew. wzmacniacz (słuchawkowy/ głośniki aktywne), wtedy głośność reguluje się tylko wzmacniaczem zewnętrznym.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo