Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Klimosz na EkoGroszek - Nie działa sterownik. Gdzie znajdę bezpieczniki ?

buddookan 22 Lis 2014 18:16 3012 3
  • #1 22 Lis 2014 18:16
    buddookan
    Poziom 8  

Po podłączeniu do sieci na wyświetlaczu nic się nie dzieje.
    W instrukcji wyczytałem, że m.i. można spróbować zrestartować termostat STB. CO to jest ? Nigdzie nie widzę żadnego przycisku do restartowania.

Na tyle pieca nie ma też żadnych bezpieczników. Jest tylko napis :
    "Zapasowy bezpiecznik w magazynku gniazda zasilania"

Czyli gdzie ?

Piec Klimosz na EkoGroszek - Nie działa sterownik. Gdzie znajdę bezpieczniki ? Piec Klimosz na EkoGroszek - Nie działa sterownik. Gdzie znajdę bezpieczniki ? http://oi61.tinypic.com/hvoxlf.jpg

1 3
  • Pomocny post
    #2 22 Lis 2014 22:30
    Rafal_elektronik
    Poziom 11  

Bezpiecznik jest pod wtyczką zasilania 220VAC nad białymi napisami "uwaga"

0
  • #3 23 Lis 2014 11:34
    buddookan
    Poziom 8  

Cytat:
    Bezpiecznik jest pod wtyczką zasilania 220VAC nad białymi napisami "uwaga"

Dzięki znalazłem. Włożyłem zapasowy. Ekran panela zadziałał prawidłowo , ale niestety znowu usłyszałem dźwięk przepalonego bezpiecznika i znów ekran nie działa.

Wczoraj po awarii pojawił się na kilka sekund taki ekran :

Cytat:
    Uszkodzony moduł wykonawczy RT161

Mógł się ten moduł uszkodzić przez to że nie wybrałem opcji wygaszania pieca tylko go wyłączyłem by wygasł ?

0
  • #4 26 Lis 2014 10:32
    buddookan
    Poziom 8  

Już znalazłem przyczynę BICIA BEZPIECZNIKA

Kabel przepalił się w środku pieca ! ( w bocznej obudowie) Jak to możliwe ?
    W dodatku jak mocniej zapale to dym wydobywa się z dziury z której wychodzi okablowanie...

I juz wcześniej dziwiło ze zaślepki po lewej stronie topnieją:

Problemy:
    - po naprawie kabla dmuchawy idzie ona na 100% cały czas. Nie pomaga żadna regulacja , ani nie działa przycisk STOP.

- albo oprogramowanie jest zle napisane albo cos sie zepsuło. Piec wyje powyzej 80stopni że przekroczona została temperatura maxymalna... a kaloryfery zimne.. (albo letnie)
    W nocy np. miałem na czujniku wyjscia 107% a kaloryfery były zimne.
    Nie wiem - może programista nie przewidział że zamiast włączać alarm to może lepiej zagrzać grzejniki chłodząc piec.
    Co ciekawe. Jak przeczytam komunikat alarmu to temperatura gwałtownie spada.
    Inną ciekawostką jest to że często piec wyje bo temperatura jest za niska. Nie ma stabilnej pracy.

W domu mam 14 stopni i zaczynam się mocno irytować. Może ktoś ma jakies porady, albo mi coś wyjaśni ?

1
  Szukaj w 5mln produktów