Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zgrać obraz z kamery VHS na PC przez kartę TV.

Necik 06 May 2005 20:54 2849 3
    Necik
    Level 15  
    Witam,

Pożyczyłem od kolegi kartę TV Leadtek TV2000 i chcę zgrać film bezpośrednio z kamery VHS. Niestety natrafiłem na problem. Zainstalowałem kartę na komputerze bez problemu, ale kolega mówił, że ona się tak instaluje i czasem nie działa. Więc jak mam sprawdzić, czy karta jest dobrze zainstalowana, jeśli nie mam możliwości podłączenia do niej anteny?

Ale nic... Spróbowałem zgrać mój film. Próbowałem dwoma programami: CapView oraz VirtualDub, jednak na żadnym z nich obraz z kamery nie jest wyświetlany. Nadmienię jeszcze, że przejściówkę do wejścia TV wziąłem od karty graficznej, bo do karty TV nie było przejściówki na "czincza". Moje drugie pytanie brzmi: czy da się przegrać obraz bezpośrednio z kamery, czy muszę mieć jakieś urządzenie pośrednie, np. magnetowid?? Chociaż kiedyś przegrywałem przez VideoIn na mojej dawnej karcie graficznej i bezpośrednio się zgrywało.

I jak tu sprawdzić, czego mu brakuje? Może jakiegoś kodeka?

Proszę o pomoc i z góry dzięki.
    nekri
    Level 19  
    no i problem moze byc w tej przejściówce... kazdy producent uzywa innej kombinacji wtyczek.. no ale nie w tym twój problem... do zgrania zapomnij o tym sofcie co wymieniłeś.. najlepiej interwideo WinDVR3 na emule lub na torenice masz fullwersje.. a po drógie jako źródło wybiesz w tym windvr badz czymkolwiek zródło sygnału inne niz TV u mnie np jest video-in a dzwiek podlacz bezposrednio do dzwiekówki bo bedziesz miał uciekający dzwięk od obrazu.. jakieś głepsze pytania to wal..