Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zrzut z magnetowidu na kompa

Bukowski Wieslaw 04 Aug 2005 13:42 969 5
    Bukowski Wieslaw
    Level 11  
    Mam pytanie oraz prośbę do komputerowców.
    Mam na pokładzie kompa zainstalowaną kartę Play TV ProUltra(PixelView),czy za pomocą tej karty zrobię zrzut taśm VCR na kompa.Oraz jakie zastosować oprogramowanie.Proszę o wskazówki jak to przeprowadzić(może jakieś namiary?)bo w tej dziedzinie nie jestem orłem.
    Pozdr...
  • Helpful post
    maszewl
    Level 13  
    Z tego co wiem można, (jeśli jest tam układ Conexanta, Brooktree, lub Philipsa SAA). Najlepsze parametry udało mi się osiągnąć za pomocą kodeka MJpeg (Morgan Motion JPEG) - jest to odpowiednik software'owy kodeków typu DV :-) Znajdziesz go na stronie divx.pl w sekcji Download.
    Pozdrawiam
    pomylek
    Level 13  
    Tak oczywiscie. Możesz to zrobić albo przez wejsci VIdeo-IN albo też przez RF-a. Co do oprogramowania to jest tego wiele, np.: VirtualDub, PinacleStudio, Ulead Video i inne.

Osobiscie polecam Virtual Dub bo jest darmowy i nie zwalnia kompa.
    http://ufpr.dl.sourceforge.net/sourceforge/virtualdub/VirtualDub-1.6.9.zip
    Wskazówka: Nie możesz kompresować w locie zrzucanego materiału z wideo. Musisz najpierw zapisac go w postaci czystego avi (potrzeba do tego kikla ładnych GB danych) a następnie skompresować.
  • Helpful post
    rybart
    Level 22  
    Moje doświadczenia w tej materii znajdziesz w tym linku

Dodam jeszcze, że przy zgrywaniu pojawiały się czasami rozsynchronizowania pomiędzy video a audio, ale z tym też można sobie poradzić VirtualDubem

Powodzenia
    Bukowski Wieslaw
    Level 11  
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Wasze wskazówki dały mi dużo.
    Sporo się dowiedziałem na stronie/www.forum.idg.pl/
    Temat uważam za zakończony.
    Pozdr..